Vyžeňte děti od obrazovek! Hřiště přímo před domem si zamilují

Vyžeňte děti od obrazovek! Hřiště přímo před domem si zamilují
Vyžeňte děti od obrazovek! Hřiště přímo před domem si zamilují

O současné generaci dětí se tvrdí, že se prakticky neodlepí od obrazovek počítačů, televizí a smartphonů. Není to úplně pravda. I dnešní děti rády běhají a hrají si na čerstvém vzduchu – dětská hřiště se ostatně v posledních letech stala jedním z největších hitů. Schválně nechte vaše ratolesti, ať si tuhle zdravou zábavu vyzkouší!

Důkaz: dítě potřebuje prostor a dostatek pohybu

Každý, kdo má děti, které dosud chodily do školy či školky, trávily odpoledne v zájmových kroužcích a o prázdninách jezdily k babičkám nebo na tábory, nyní zažívá zvláštní situaci. Kvůli karanténním opatřením děti již několik týdnů zůstávají doma a náhle se ukazuje, že jen digitální hry a sledování pohádek jim ke štěstí nestačí. Jsou neklidné, chvíli neposedí a rodiče se s nimi pořádně nadřou. Máte-li u domu zahradu, pak jste vyhráli – vaše ratolesti si mají kde vybít přebytečnou energii. Ten, kdo si na ní navíc nechal zřídit dětské hřiště, si teď stoprocentně gratuluje.

Vyžeňte děti od obrazovek! Hřiště přímo před domem si zamilují

Ještě není pozdě zachránit letošní léto!

Za okny nám ještě před pár dny mrzlo a čas na venkovní hraní teprve přichází. Pokud vás mrzí, že se vaše drobotina nemá kde vyřádit, začněte si domácí hřiště budovat právě teď. Než přijde léto, budete mít vystaráno. Objednáte snadno z pohodlí domova a až se opatření rozvolní, začne se stavět. Díky obrovské nabídce hřišť vhodných na zahradu seženete to pravé, i pokud vaše zahrádka není největší nebo jste limitováni financemi. Zkuste zapátrat například v portfoliu společnosti Wickey, která nabízí vše od jednoduchých dřevěných hřišť po nefalšovanou pirátskou loď.

Co by na hřišti nemělo chybět?

Každé dítě miluje houpačky, a navíc nezabírají moc místa. Na ty byste proto rozhodně neměli zapomenout. K základním prvkům dětského hřiště dále patří pískoviště ze dřeva nebo plastu, kde si vyhrají i ti nejmenší. Oblíbené jsou samozřejmě skluzavky, ať už ty přímé, nebo tobogány. Máte-li dostatek prostoru, vděčným doplňkem určitě bude zahradní domek, z nějž se může stát doslova dětský ráj. Snad ještě důležitější než povzbudit dětskou fantazii je ale podpořit správný fyzický vývoj těch nejmenších. Proto nezapomeňte na různé prolézačky, provazové žebříky a další prvky, na nichž si děti prověří svou zdatnost a obratnost.

Hlavně bezpečně!

Z dovádění na hřišti budou nadšené i ty děti, které na hodině tělocviku ohrnují nos. Ale pozor, aby přílišné nadšení nezpůsobilo úraz. Podle výzkumů je až 85 % veřejných českých hřišť nedostatečně zabezpečených. A není divu, většina je už totiž hodně stará a jejich provozovatelé často neprovedli potřebnou rekonstrukci – takže další důvod, proč si vybudovat své vlastní. Budete si tak jisti, že opravdu nic nehrozí a vy jste si pořídili herní prvky odpovídající veškerým normám. Pozor si dejte také na dopadovou plochu, aby byla dostatečně měkká. Ostatně, když budete chtít dítě zkontrolovat, stačí vykouknout z okna. To už je samo o sobě obrovská výhoda.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..