Za koníčky ekologicky

Za koníčky ekologicky

Na prostředí kolem sebe myslí stále více lidí. Elektrický skútr představuje ekologickou alternativu dopravního prostředku. Kde všude se hodí?

Ekologický způsob dopravy s elektrickým skútrem

Stále více lidí se zaobírá myšlenkou, jak výrazně se člověk propisuje do celkového stavu planety. Změna klimatu je tématem, které v médiích rezonuje pravidelně. Řada uživatelů si tak staví pasivní nemovitosti, využívá fotovoltaiku nebo se rozhodne pro přechod k elektromobilitě.

Právě dopravní prostředky poháněné elektřinou se staly jedním z nejvýraznějších poslů udržitelného přístupu. Potkat v ulicích tichý elektromobil, motorem poháněnou koloběžku nebo elektroskútr není již nic výjimečného.

Elektroskútr představuje univerzální „vozítko“ vhodné v první řadě pro cesty po městě. Do městského provozu skútr předurčuje především značná agilita, lehkost a snadná ovladatelnost. Vyrazit s ním tak můžete například do posilovny.

Provoz elektrického skútru je levný a spolehlivý

Hodí se i pro pravidelné cesty do práce. Velmi snadno se s ním v hustém provozu manévruje, jízdu na něm dobře zvládnou i subtilní dámy. Navíc s ním můžete vjet i do míst, kde je přístup konvenčních vozidel se spalovacími motory již omezován, jako jsou třeba centra měst. S elektroskútrem můžete mimo to téměř kdekoli i zaparkovat, a to navíc zcela zdarma.

Pro pravidelné cestování se hodí tento druh skútru i z jiného důvodu: Jeho provozní náklady jsou velmi nízké. Platí to jak pro samotnou cenu elektřiny, kdy můžeme říci, že se cena tohoto druhu paliva se na 100 km pohybuje kolem 15 Kč.

Navíc se jedná o dopravní prostředek, který je velmi spolehlivý. Obsahuje jen minimum dílů a součástí, kdo tak hledá jednoduché a funkční zařízení, které musí především sloužit, jednoznačně by skútr měl volit.

Vyhnete se i pravidelnému provoznímu servisu. Nemusíte měnit olej, svíčky, filtry, spojku nebo startovací baterii, případně jednotlivé díly motoru. Uvádí se obecně, že celkové provozní náklady jsou dokonce až 14× nižší při porovnání s klasickým benzínovým skútrem.

S elektroskútrem můžete i do přírody

Kromě zpevněných cest si tento stroj bez potíží poradí i s náročnějším terénem. Pro využití na výlety nahrává také maximální dojezd, který se standardně pohybuje mezi 40 až 120 kilometry podle konkrétního modelu. Navíc skútr umožňuje také využít zavazadlový prostor, pohodlně si tak s sebou sbalíte vše, co potřebujete.

Za koníčky ekologicky

S elektrickým skútrem se tak můžete vypravit i na chatu nebo kamkoli do přírody, třeba i na ryby. Jednoznačně se nemusíte obávat toho, že váš skútr bude znečišťovat prostředí. Vzhledem k ekologickému pohonu neprodukuje žádné škodlivé emise a je i velmi tichý. Neohrožuje tedy ani volně žijící zvířata.

Jediným drobným limitem je maximální rychlost, která v tomto případě činí zhruba 70 km. Nejedná se o závodní motocykl a milovníci pověstného větru ve vlasech si tak zřejmě spíše budou chtít pořídit klasickou motorku. Elektrický skútr je stále především praktický dopravní prostředek.

Vyzkoušejte elektrické skútry zn. Racceway, které svým designem kopírují staré dobré motorové skútry. V produktových řadách tak najdete např. E-babetu, E-moped či E-fichtl vše samozřejmě s elektrickým pohonem. Kompletní nabídku najdete na stránkách výrobce – Motoe.cz. Víte, že na některé z nich ani nepotřebujete řidičák?
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..