Jak zdravě provonět byt?

Jak zdravě provonět byt?

Jak zdravě provonět byt?

Současné chladné období často přináší nachlazení, rýmu či chřipku. Bohužel se tomu většinou nevyhneme. Těmto onemocněním se lze bránit prostřednictvím různých přírodních éterických olejů. Jak na to?

Rýma a kašel

Ve chvíli, kdy se kolem vás začínají pohybovat kýchající, smrkající a kašlající lidé, myslete na prevenci a vrhněte se na pravidelné používání aromalampy s olejíčky. Ideální jsou takové druhy, které pročisťují vzduch a likvidují bakterie s viry.

Které to jsou?

  • Mandarinka
  • Pomeranč
  • Grep
  • Jalovec
  • Majoránka
  • Citron

Dají se použít samostatně nebo si z nich můžete vytvořit různé směsi. Olejíčky z citrusu také pozitivně ovlivňují náladu.


Ucpané nosní dutiny

Aromaterapie je ideálním prostředkem na zprůchodnění nosních dutin. Díky tomu se mohou tyto obtíže značně zmírnit. Jeden z nejčastěji používaných olejů, které umí zlepšit dýchání a přinést úlevu při rýmě, je eukalyptus. Velmi účinný je také Tea tree.

Použít se dají do aromalampy, případně si je můžete kápnout na kapesník nebo kousek látky a inhalovat ho. Použití eukalyptového éterického oleje není vhodné u dětí, které jsou mladší 6 let.

Podpora imunity

Často se stává, že se rýma usadí i na průduškách. V takovém případě je ideální olejíček z borovnice lesní. Borovice uleví při onemocnění dolních cest dýchacích, pomůže s odkašláváním, umožňuje lépe dýchat a dokáže zbavit hlenů. Má velmi pozitivní vliv na imunitu a pomáhá při astmatu.

Jestliže vás trápí kašel a nechcete, aby vás v noci budil, zkuste levanduli, která uklidňuje a zajistí vám klidný spánek. Dejte několik kapek levandulového oleje do odpařovače na topení nebo ho můžete rozprášit na polštář, případně na pelest postele.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..