Už jste vyzkoušeli Dukanovu dietu?


Už jste vyzkoušeli Dukanovu dietu?

Trávíte minimálně polovinu svého život zkoušením možných i nemožných diet? Skvělá zpráva je, že v tom rozhodně nejste sami. Vždyť, kdo by nechtěl být štíhlejší a přitažlivější? Chtěli bychom to všichni. Pokud máte pocit, že jste už zkusili snad všechny zaručené hubnoucí recepty, které stejně nefungovaly, možná jste jen zatím nenarazili na to pravé. Za zkoušku jistě stojí oblíbená Dukanova dieta skládající se ze čtyř fází.

Startovací fáze

Úplně na začátku je nutné, abyste tělo správně nastartovali. Připravte se na to, že v tomto období budete moci konzumovat pouze čisté bílkoviny. Doplňte zásoby libového masa, ryb a nízkotučných mléčných výrobků. Neztratí se vám ani tofu či čerstvá vejce – koupíte v lékárně. Zapomeňte naopak na všechny rychlé cukry v těstovinách a pečivu. Délka startovacího procesu se pohybuje od 2 do 10 dnů podle toho, jaký úbytek váhy očekáváte.

Střídací fáze


Hurá. Přidat si můžete oblíbenou zeleninu. Aby byl výsledek zaručený zapojte do svého denního režimu alespoň 30 minutovou aerobní aktivitu v podobě chůze, běhu či jízdě na rotopedu. Rychleji zhubnete, když zkonzumujete 2 lžíce ovesných otrub každý den.

Stabilizující

Spočítejte si, kolik jste od začátku Dukanovy diety zhubli. Stabilizující fáze se řídí podle výsledku. Za každý kilogram dole musíte třetí fázi dodržovat 10 dalších dní. Do jídelníčku zařaďte celozrnný chléb, malé množství ovoce, brambory nebo rýži. Nezapomeňte, že nic se nesmí přehánět. Přílohy si dopřávejte pouze dvakrát za týden. Pozor. Nezanedbávejte cvičení, aby vaše snaha nepřišla na zmar. Jaké jsou vaše zkušenosti s dietou?

Konečná

Konečně přišla ta chvíle, kdy se nemusíte tolik omezovat. Jíst můžete všechny potraviny, ovšem s mírou. Stále upřednostňujte raději zeleninu a bílkoviny. 1 až 2 dny v týdnu si dopřejte na co máte chuť, aby se z efektivní Dukanovy diety nestala kontraproduktivní činnost, která vás otráví.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..