Zdravotní úraz v cizině – rady a tipy jak postupovat

Zdravotní úraz v cizině - rady a tipy jak postupovat
Zdravotní úraz v cizině – rady a tipy jak postupovat

Cestování je realizováno hlavně za účelem si odpočinout, nebo poznat něco nového. Pokud souhlasíte, jistě nám dáte zas pravdu i v tom, že nemusí být nic výjimečného, pokud se zraníte. A jak v takovém případě postupovat? Poradíme. Správné je mít cestovní pojištění. To dnes lze sjednat za pár minut i online, třeba ze zaparkovaného auta u letiště. Potom už můžete jít bez obav vstříc novým zážitkům.

Kontaktujte pojišťovnu

Pokud se jedná o menší úraz, kdy máte možnost k lékaři dojít sami, je dobré nejprve kontaktovat pojišťovnu. Obvykle vám poradí, jaké místní zařízení je správnou volbou a kde bude vaše pojistka platná. Pokud je úraz horší, kdy je třeba přivolání rychlé lékařské pomoci, je pochopitelně třeba, že tento krok vynecháte a pojišťovnu o úraze informujete, až to bude možné.

Zdravotní úraz v cizině - rady a tipy jak postupovat

Vyžádejte si všechny podklady související s ošetřením a platbou

Nemusí být nic neobvyklého, že různá ošetření budete muset hradit na místě. Jde spíše o nižší částky. V takovém případě trvejte na potvrzení. Tedy na dokumentech, které potvrzují vaše ošetření, stejně jako potvrzují i to, že jste zaplatili konkrétní sumu. Tyto podklady následně poslouží vaší pojišťovně k tomu, aby vám dané finance právě ona uhradila. Dbejte i na to, aby na daném potvrzení byla identifikace zdravotnického zařízení, stejně jako lékaře.

Zdravotní úraz v cizině - rady a tipy jak postupovat

Řešte jako klasickou pojistnou událost

Následně kroky přijdou až ve chvíli, kdy se vrátíte domů z dovolené. Tedy až přistanete, vyzvednete automobil z parkoviště na letišti a pojedete domů. Zde už vše řešíte jako klasickou pojistnou událost. A to tak, že dodáte veškeré požadované podklady, popřípadě i další informace o tom, jak se vám úraz stal, kdy a kde. Poté už v podstatě jenom čekáte na vyřízení ze strany pojišťovny a proplacení všech konkrétních finálních nákladů, které jste měli. Stejně tak dojde i k tomu, že pojišťovna proplatí ošetření většího rázu přímo zdravotnickému zařízení, ve kterém jste byli.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.