3 základní návyky pro zdravé zuby


3 základní návyky pro zdravé zuby
3 základní návyky pro zdravé zuby

Dokud se nic neděje, obvykle zubům věnujeme jen zběžnou péči a spokojíme se s jejich čištěním ráno a večer. Pokud ale pro své zuby chcete udělat něco navíc, stačí si osvojit tři jednoduché návyky, které mohou pomoci předejít problémům s chrupem.

Čistá voda

Nepodceňujte moc čisté vody. Jídlo, káva či slazené nápoje snižují v ústech pH. Tím se vytváří kyselé prostředí, které ústní dutině vyloženě neprospívá. Proto je dobré si vždy po požití jídla nebo nápojů vypláchnout ústa čistou vodou, která pomůže pH neutralizovat. Vhodné jsou také žvýkačky bez cukru, žvýkáním totiž produkujete tvorbu slin, které sladké nebo kyselé v ústech naředí. Naopak není vždy dobré sáhnout ihned po zubním kartáčku a pastě, například po konzumaci džusů nebo červeného vína může být zubní sklovina narušena a s čištěním je lepší alespoň půl hodiny počkat.

Správné čištění3 základní návyky pro zdravé zuby

Správnou techniku čištění zubů si nejlépe osvojíte pod vedením odborníka. Nejde přeci o to, abyste si vyčistili přední plochy zubů a zbytek zůstal bez ošetření. Nezapomínejte také na péči o prostory mezi zuby, právě nečistoty usazené tam způsobují nejvíce problémů.


TIP:  Dokonalý úsměv za pár týdnů? Vyzkoušejte neviditelná rovnátka.  

Fluoridace

Užitečným návykem je také zuby pravidelně fluoridovat, což lze nyní už i v domácím prostředí. Cílem je dodat do povrchových vrstev skloviny dostatečné množství fluoridů, a tak zvýšit odolnost zubů proti působení kyselin, které vytvářejí bakterie zubního plaku. K fluoridaci můžete použít různé gely prodávané v drogeriích i lékárnách, doporučuje se, samozřejmě, nákup spíše v lékárně, kde vám odborníci poradí, který gel je právě pro vaše zuby nejlepší.

Například máte-li zuby citlivé, trpíte-li krvácením dásní, sklony k parodontóze a podobně. Gely obsahují až 10x větší množství fluoridů než zubní pasty a jsou určeny hlavně k prevenci či přeléčení počínajícího zubního kazu. Aplikace gelu je jednoduchá a provádí se 1x týdně.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..