Chcete dokonale těsnící okna? Pak nezapomínejte na jejich údržbu

Chcete dokonale těsnící okna? Pak nezapomínejte na jejich údržbu
Chcete dokonale těsnící okna? Pak nezapomínejte na jejich údržbu

Jen těžko bychom si dokázali představit bydlení bez spousty oken. Skrz ně k nám proudí přirozené denní světlo, stejně jako nám umožňují větrat a dívat se na okolní přírodu. Mnoho jedinců však absolutně nedbá na pravidelnou údržbu oken, čímž znatelně snižují jejich životnost. Na co si musíte dávat pozor?

Nic složitého

V dnešní době řeší drtivá většina majitelů domů i bytů servis plastových oken. Ta totiž představují nejběžnější variantu současnosti, přičemž se není čemu divit. Skvěle těsní, odolávají změnám teplot a mají ohromně dlouhou životnost. Co vše obnáší údržba oken?

Z vaší strany je potřeba řešit pouze pravidelné mytí skla i rámů, a to správně zvolenými prostředky. Vyhněte se příliš agresivním směsím, které by mohly postupem času rozleptávat těsnění okolo materiálu. Vlastníte-li méně obvyklé dřevěné rámy, nezapomeňte na občasné obnovování ochranného nátěru. Dřevo je totiž náchylné k UV záření i venkovním vlhkostem.

Pravidelný servis

Myslete i na servis a opravy oken od profesionálů. Ti k vám přijedou, zkontrolují a naimpregnují těsnění i pohyblivé části, naolejují potřebné komponenty, seřídí polohu a případně vymění poškozené díly. Díky tomu docílíte dlouhodobých úspor za vytápění i chlazení. Stejně tak podstatně zvýšíte svůj komfort.

Veškeré důležité kroky vyřeší například známá společnost Okna Minks s webovými stránkami www.oknaminks.cz. Tito odborníci od roku 2003 nainstalovali okna a dveře do více než 2 000 domácností. K tomu samozřejmě patří i kompletní servis a občasné opravy.

Nemusíte přitom čekat dlouhé měsíce, protože daná společnost má všechny potřebné díly vždy připravené na skladě. Určitě vás potěší i příznivé ceny oproti konkurenci. Jestli máte tedy problémy s okny, rozhodně je vyřešte co nejdříve.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..