Chcete dokonale těsnící okna? Pak nezapomínejte na jejich údržbu

Chcete dokonale těsnící okna? Pak nezapomínejte na jejich údržbu

Jen těžko bychom si dokázali představit bydlení bez spousty oken. Skrz ně k nám proudí přirozené denní světlo, stejně jako nám umožňují větrat a dívat se na okolní přírodu. Mnoho jedinců však absolutně nedbá na pravidelnou údržbu oken, čímž znatelně snižují jejich životnost. Na co si musíte dávat pozor?

Nic složitého

V dnešní době řeší drtivá většina majitelů domů i bytů servis plastových oken. Ta totiž představují nejběžnější variantu současnosti, přičemž se není čemu divit. Skvěle těsní, odolávají změnám teplot a mají ohromně dlouhou životnost. Co vše obnáší údržba oken?

Z vaší strany je potřeba řešit pouze pravidelné mytí skla i rámů, a to správně zvolenými prostředky. Vyhněte se příliš agresivním směsím, které by mohly postupem času rozleptávat těsnění okolo materiálu. Vlastníte-li méně obvyklé dřevěné rámy, nezapomeňte na občasné obnovování ochranného nátěru. Dřevo je totiž náchylné k UV záření i venkovním vlhkostem.

Pravidelný servis

Myslete i na servis a opravy oken od profesionálů. Ti k vám přijedou, zkontrolují a naimpregnují těsnění i pohyblivé části, naolejují potřebné komponenty, seřídí polohu a případně vymění poškozené díly. Díky tomu docílíte dlouhodobých úspor za vytápění i chlazení. Stejně tak podstatně zvýšíte svůj komfort.

Veškeré důležité kroky vyřeší například známá společnost Okna Minks s webovými stránkami www.oknaminks.cz. Tito odborníci od roku 2003 nainstalovali okna a dveře do více než 2 000 domácností. K tomu samozřejmě patří i kompletní servis a občasné opravy.

Nemusíte přitom čekat dlouhé měsíce, protože daná společnost má všechny potřebné díly vždy připravené na skladě. Určitě vás potěší i příznivé ceny oproti konkurenci. Jestli máte tedy problémy s okny, rozhodně je vyřešte co nejdříve.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..