Jak nakládat s vybitými bateriemi a elektroodpadem? Poradíme vám ideální řešení!

Jak nakládat s vybitými bateriemi a elektroodpadem? Poradíme vám ideální řešení!

Není odpad jako odpad. To by rozhodně měl vědět každý už jenom proto, aby tak nevědomky nepřitěžoval životnímu prostředí a možná právě i svému vlastnímu lokálnímu prostředí. specifickou skupinou jsou v tomto případě takové druhy odpadu, jako je právě elektroodpad, nebo také velice častý objem znehodnocených baterií.

Jak ale v takovém případě postupovat? Jsou totiž i místa, kde nejen že splníte povinnost správné likvidace odpadu, ale můžete si přitom dokonce i kvalitně přivydělat!

Likvidace elektroodpadu daná zákonem

Důležitou věcí, kterou spousta lidí přitom neví, je povinnost adekvátně likvidovat elektroodpad. Kdokoliv, kdo si tak myslí, že je zkrátka hodný, protože si dal práci s dopravou elektroodpadu na správné místo, je vedle. Splnil tím svojí vlastní zákonem danou povinnost. Většinou vám nabídnou možnost odběru sběrné dvory. Příkladem je zpětný odběr elektroodpadu Plzeň, kde za některé konkrétní kategorie dokonce můžete i získat pár korun zpátky, jako u regulérního výkupu jiných kovů.

Správný přístup ke starým bateriím

Mimo samotného elektroodpadu jsou hlavním problémem baterie. A čím větší, tím pochopitelně větším problémem. typickým příkladem jsou autobaterie, které se postupem času likvidují a lidé pak neví co s nimi. Pomoci vám může výkup autobaterií v Plzni. Výkup je zde realizovatelný hlavně proto, že v baterii existuje stopové množství cenných kovů. Při správném strojním zpracování se tak dají extrahovat a je tak možné realizovat nejen samotný odběr a ekologickou likvidaci, ale dokonce i nabídnout úplatu za jejich odevzdání.

Vezměte s sebou rovnou i šrot!

I v tomto případě jsme se bavili hlavně o možnostech, které vám dávají dvory věnující se výkupu kovošrotu jako primární aktivitě. Z toho důvodu se tak může i kovošrot stát další součástí zbytečného odpadu, za který můžete dostat příjemně zaplaceno. Dvojnásobně to platí v případě, kdy se dokonce dostanete k mědi a hliníku. Ty jsou sice lehčí, ale jsou za to velice dobře zaplaceny. Díky tomu tak mohou být příjemným zdrojem přivýdělku.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..