Co je robi a jak ho využít v kuchyni


Co je robi a jak ho využít v kuchyni
Co je robi a jak ho využít v kuchyni

Robi patří mezi potraviny, které jsou známé především mezi vegetariány. Co se skrývá pod názvem robi, proč si tuto potravinu oblíbit a jak jí využít v kuchyni?

Co se skrývá pod názvem robi?

Robi znamená rostlinná bílkovina. Jedná se o jednu z alternativ masa, vyrábí se z e směsi různých obilovin, mezi nimiž nechybí ani pšenice. Dalšími surovinami je červená řepa, obilné klíčky, voda a sůl. Menší množství tuků i sacharidů dělá z robi skvělou potravinu pro ty, kteří chtějí zhubnout.

Spotřebitele potěší také skutečnost, že se při výrobě robi nepoužívají žádné konzervanty, glutamát, uměle vyrobená chemická barviva a další látky, které nejsou pro naše zdraví nic moc. Robi si můžeme koupit v podobě plátků, nudliček, sekané. K dostání jsou také karbanátky, řízky a pomazánky.

Proč jíst robi?

Robi patří nejen do jídelníčku vegetariánů. Obsahuje hodně bílkovin a málo tuků, ani obsah sacharidů není nijak vysoký. Je tak výbornou potravinou pro všechny, kteří chtějí zhubnout. Jedná se o tepelně upravenou potravinu, což slibuje jeho rychlou přípravu.


Pokud ho vyndáte z mrazáku, neztratí při rozmrazování tvar ani strukturu. Výhodou je, že se jedná p o lehce stravitelnou, nenadýmavou potravinu, která nám dodá spoustu bílkovin rostlinného původu. Jedinou nevýhodou ale je, že na rozdíl do živočišných produktů neobsahuje všechny esenciální aminokyseliny.

Tuto chutnou potravinu může vyzkoušet každý, jehož tělo nemá problémy se zpracováním lepku.

Uplatnění robi v kuchyni

V kuchyni si najde široké uplatnění – lze ho použít všude tam, kde používáme maso. Pikantní steaky, veganské varianty mexických i asijských jídel či guláš – to vše lze připravit z robi. Je však třeba ho dochutit, samotný je totiž zcela bez chuti. Lze ho přidat do omáček místo masa, či vyrobit také výborné pomazánky. Velice dobře chuťově lahodí s čerstvým zeleninovým salátem.

Příprava robi je snadná, stačí ho pouze propláchnout studenou vodou, ochutit a prohřát. Přidáváme-li ho do pomazánek, či zeleninových salátů, neprohříváme ho.

Vyzkoušejte tuto zdravou a chutnou potravinu!

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..