Jak prospívá ostré koření?


Jak prospívá ostré koření?
Jak prospívá ostré koření?

Každé koření je svým způsobem léčivé, některá dokonce fungují podobně jako antibiotika. Jsou natolik účinná, že dokážou zlikvidovat až 75% škodlivých virů a bakterií, která se mohou v našem těle vyskytovat.

Jaké druhy koření to jsou?

Kari

Má skvělé antioxidační účinky, díky kterým má příznivý vliv při některých typech rakoviny. Kari pomáhá při léčbě jaterních chorob, působí proti oxidaci a tím i proti stárnutí, je také účinným pomocníkem proti Alzheimerově chorobě, a v neposlední řadě i při roztroušené skleróze.

Chilli papričky


Antioxidanty, které papričky obsahují, dokážou bránit vzniku rakovinných buněk. Chilli pomáhá snižovat bolest při zánětu, a také dokáže pomoci s tvorbou endorfinů, jež jsou známé jako hormony štěstí.

  • Vyzkoušet můžete také chilli mléko, kdy v 1 hrnku mléka povaříte 1 chilli papričku, poté vypijete. Tato kombinace pomáhá při hubnutí a nachlazení.
  • V případě omrzlin a podchlazení je dobré postižená místa natírat odvarem z papriček.
  • Vyšší dávky pálivých papriček dokážou snižovat bolesti po operaci.

Pepř

Dokáže stimulovat správné fungování zažívacího ústrojí, podpoří chuť k jídlu, vhodný je také při nachlazení a rýmě. Zbavuje naše tělo nadýmání, a má močopudné účinky. Důležitá je také je schopnost pomoci proti jedům.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..