Co nejíst při kojení


Co nejíst při kojení

Žena si zvykla o sebe v těhotenství více pečovat. Naučila se také zdravěji jíst. To se jí bude hodit především při kojení miminka. Bezproblémové kojení je založeno na příjmu pestré čerstvé vyvážené stravy bez zbytečných konzervantů. Nebojte se! Pokud máte chuť na čokoládu, zmrzlinu, kávu anebo hranolky, klidně si tyto pochutiny dopřejte. Nemají pro vás a vaše dítě katastrofický dopad! S konzumací to ovšem nepřehánějte. Člověk si snadno zvykne!

Dostatek tekutin – stokrát platné pravidlo. Vyřaďte z pitného režimu kolové a kofeinové nápoje, nahraďte je čistou vodou, čaji a kávovinovými složkami. Sladké limonády vám přidají jen kila navíc.

Pravidelné stravování – hladovění miminku neprospívá. Nezapomínejte na polévky, rizoto, ryby, ovoce, zeleninu, celozrnné pečivo, müsli a mléčné výrobky. Neschylujte se často ke sladkým, tučným a slaným jídlům.

Bílý cukr – má velký vliv na kazivost zubů a vypadávání vlasů. Přivykněte medu a ovoci anebo slaďte stévií. Omezte potraviny s éčky.

Pestrá strava přeje skvělým výsledkům

Co nejíst při kojení

Z jídelníčku na chvíli vyřaďte nadýmavé potraviny, kapustu, květák, bílé pečivo, luštěniny a kynuté pokrmy. Sama rychle poznáte, co dělá vašemu miminku dobře a co mu naopak neprospívá. Existují potraviny plné alergenů, citrusové plody, jahody, ořechy, koření a některé mléčné výrobky. Obloukem se vyhýbejte alkoholu. Kávu a sklenku vína si dopřejte jen výjimečně. Pokud požijete alkohol, s kojením počkejte alespoň 3 hodiny. Kofein miminku nedopřává klidný spánek a dráždí ho.

Mateřské mléko se tvoří díky teplým nápojům a sladkým jídlům, jáhlová kaše, ovoce, slunečnicová a dýňová semínka, hrají prim. Čaje z fenyklu, kmínu a anýzu patří k jedničkám.


Většina maminek potvrdí, že během kojení trošku přibere. Časem sama přijdete na to, co vaše tělo i miminko potřebuje. S hubnutím si dejte na čas, nejste přeci filmová hvězda! Drastické hubnutí tělu neprospívá. Nezapomeňte se smát, být v klidu a hlavně se vyhýbat stresu. Vše se přenáší do mateřského mléka, a dítěti nedopřává klid.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..