Co si dát k snídani?


Co si dát k snídani?
Co si dát k snídani?

Snídaně je odjakživa nejdůležitějším jídlem dne, proto by se na ní nemělo zapomínat. První jídlo dne, kterým snídaně je, Vám nastartuje metabolismus, nakopne Vás a připraví Vaše tělo na fyzickou aktivitu. To je nejdůležitější hlavně pro děti. Správné složení stravy jim dodá energii a zvýší jejich pozornost. Musíte je dobře sladit, aby správně splnila svůj účel. Máme pro Vás pár tipů.

Co snídat?

Kaše dodají spoustu energie. Pokud nechcete mléko, nahraďte ho mandlovým, rýžovým, sójovým či ovesným nápojem. Kaši lze ochutit jakýmkoliv ovocem (banány, jahody), pokud ještě k banánu přidáte skořici a trochu džemu, třeba meruňkového, bude to úžasné!


  • Vejceje to zdroj bílkovin a můžete je připravit jakkoliv – míchaná, na hniličko, natvrdo atd. Skvělá jsou třeba sázená, k tomu čerstvá zelenina (papriky, špenát, okurka atd.). Pokud je tepelná úprava rychlá, tak jsou vitaminy v bezpečí a neztratí se.
  • Palačinkyhlavní je, aby se smažily na minimálním množství tuku a nebyly mastné. Klasickou mouku nahraďte pohankovou či celozrnnou. Místo džemu, šlehačky a podobných náplní, vsaďte na tvarohovou s ovocem. Tvaroh dodá bílkoviny, ovoce vlákninu a vitaminy.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..