Cviky na zácpu – máme pro vás tipy


Cviky na zácpu – máme pro vás tipy

Cviky na zácpu – máme pro vás tipy

Máte zácpu nebo občasné potíže s vyprazdňováním? Vyzkoušejte náš program 7 dní na zlepšení stolice a uvidíte sami, jak se budete cítit lépe!

Co je to zácpa?

Zácpa je stav, kdy se vám střeva zpomalují nebo se úplně zastaví. Může to být způsobeno špatnou stravou, nedostatkem pohybu, stresujícími situacemi nebo léky. Zácpa může být velmi nepříjemná a může způsobovat bolesti břicha, nadýmání a pocit plnosti.

Pokud trpíte zácpou, máme pro vás několik tipů na cviky, které vám pomohou:

1. Protahování – Protahování vašich tělesných partií může pomoci uvolnit sevřené svaly a

Příznaky zácpy

Zácpa je nepříjemným příznakem, který může postihnout každého z nás. Může se objevit v důsledku špatné stravy, nedostatečného pohybu nebo stresu. Zácpa může být také způsobena užíváním určitých léků nebo onemocněními, jako je Crohnova choroba nebo celiakie. Pokud trpíte zácpou, je důležité věnovat tomuto příznaku pozornost a snažit se ho co nejdříve vyléčit. Mezi hlavní příznaky zácpy patří:

– Bolesti břicha

Proč může dojít ke zácpě?

Zácpa může nastat z různých důvodů. Jedním z nejčastějších je nedostatek pohybu, sedavý životní styl. Když se člověk hýbe málo, jeho střeva se také pohybují málo a tělesný vláknita pomaleji putují střevami ven. Střeva jsou také “unavená”, protože nemají dostatečný přísun tekutin. Pijte denně alespoň 2 litry čisté vody nebo čaje. Někdy začíná zácpa takzvanou psychickou blokací – člověku se prostě nechce na velkou. Začnete-liít problémy s nadýmáním a zácpou, nezapomeňte na cvičení.

Pilates – Pilates je cvičební metoda, která se zaměřuje na posílení svalů v těle a udržení rovnováhy. Pokud chcete být fit a zdraví, určitě byste měli vyzkoušet Pilates.

Důležité tipy na závěr

Existuje několik dalších věcí, které byste měli vedle výše uvedených pohybových aktivit dělat, pokud trpíte nadýmáním a zácpou. Jsou to:

Pijte hodně tekutin – Pijte alespoň 8 sklenic čisté vody denně. Voda je velmi

Pokud trpíte nadýmáním a zácpou, je důležité hýbat se. Existuje několik pohybových aktivit, které vám pomohou. Jsou to:


Běhání – Běhání je skvělý způsob, jak se pohybovat. Navíc vám pomůže spalovat kalorie a udržet vaši postavu v dobré kondici. Během běhu se také zvyšujete metabolickou rychlost. To znamená, že tělo spaluje více kalorií než když sedíte.

Plavání – Plavání je také skvělý způsob, jak se pohybovat. Pokud nemáte rádi běhání nebo jste unaveni, můžete si užít plavání. Navíc vám plavání pomůže spalovat kalorie a udržet vaši postavu v dobré kondici.

Jóga – Jóga je velice uznávaná cvičební metoda. Pomáhá tělu a mysli relaxovat a uvolnit se. Existuje mnoho dalších benefitů, které z toho plyne, ale vzhledem k tomu, že je to kniha o nadýmání a zácpě, nepovažuji za nutné o tom dá

Jaké jsou nejčastější příčiny zácpy?

Zácpa je v podstatě stav, kdy je člověk nucen vyprazdnit svůj žaludek nebo střevo, ale nemůže to udělat. Může to být způsobeno mnoha faktory, jako je špatná strava, nedostatek pohybu, sedavý životní styl, hormonální změny nebo léky. Pokud máte zácpu, měli byste se poradit s lékařem, abyste zjistili příčinu a zvolili správnou léčbu.

Cviky na zácpu

Máte problémy s nadýmáním a zácpou? Pokud ano, tak nejste sami. Tyto dva problémy trápí mnoho lidí. Naštěstí existuje několik cviků, které vám pomohou s tímto problémem.

Pohyb je klíčem

Pokud máte problémy s nadýmáním a zácpou, je důležité, abyste se hýbali. Zvedání těžkých předmětů nebo běhání jsou skvělými způsoby, jak se hýbat. Pomohou vám tolik, že byste se měli do takového pohybu pravidelně zapojovat. Pokud budete mít pohyb dostatek, bude se vám dařit lépe trávit a také se vyhnout zácpě.

 

Pilates je skvělá cvičební metoda

Pilates je velice uznávanou cvičební metodou, která pomáhá posilovat svaly a udržovat rovnováhu v těle. Pokud chcete být fit a zdraví, určitě byste měli vyzkoušet Pilates. Můžete se k němu připojit na internetu nebo navštívit kurzy, které jsou dostupné ve vašem okolí.

Doporučené potraviny při zácp

Při zácpě je doporučováno konzumovat potraviny, které jsou bohaté na vlákninu. Vláknina pomáhá regulovat trávení a
zabraňuje zvýšenému tlaku na střevní stěnu. Doporučené potraviny s vysokým obsahem vlákniny jsou ovoce, zelenina, celozrnné pečivo a obiloviny. Pokud trpíte zácpou, měli byste se také vyvarovat konzumace alkoholu, kávy a černého čaje, protože tyto nápoje dehydratují organismus.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..