Demolice od A do Z od společnosti Recyklace Přeštice s.r.o.

Demolice od A do Z od společnosti Recyklace Přeštice s.r.o.

Máte před sebou demolici domu a nevíte, co vás čeká a jaké dokumenty si budete muset připravit a na koho se obrátit? Tak vás trochu zasvětíme.

Demolice domu je na místě, pokud jeho stav znemožňuje jeho užívání a jeho rekonstrukce by převýšila náklady stavby domu nového. Samotný pojem demolice obnáší pravý opak jeho konstrukce, tedy zbourání. Jedná se přitom o krok, který má přesně daný postup a pravidla.

Projekt na odstranění stavby

Pokud o demolici domu uvažujete, prvním krokem, který budete nuceni učinit, je vypracování projektu na odstranění stavby zahrnující průběh bouracích prací a naložení s odpadem. Ten musí být předán k tomu způsobilé firmě, ideálně takové, která ho bude schopna zrecyklovat (například společnost Recyklace Přeštice, s.r.o. působící v Plzeňském kraji).

Nakládání s nebezpečným odpadem

Pokud je součástí demolované stavby azbestová střešní krytina, je navíc třeba zvolit firmu, která má povolení nakládat s nebezpečným odpadem. Postup likvidace tohoto typu odpadu má svá pravidla, která stanovuje příslušná hygienická stanice.

Kdy se vydat na stavební úřad?

Až budete mít projekt pohromadě, vydáte se s ním na příslušný stavební úřad, který vám k němu ve stanovené lhůtě dá své stanovisko. Bude-li kladné, budete se moci s projektem obrátit na demoliční firmu (například již zmíněnou Demolice Přeštice), která vám vypracuje cenovou nabídku. Budete-li s ní souhlasit, domluvíte si s ní termín samotné demolice, během níž bude stavba zlikvidována.

Průběh demolice

V ceně demoličních prací je společně se zbouráním stavby i likvidace suti a dalších stavebních odpadů, ať již se jedná o komunální či směsný demoliční odpad, izolační materiály, sklo, plasty atd. Stejně jako následné terénní úpravy, po nichž se pozemek ocitne ve stavu umožňujícím další nakládání s pozemkem včetně stavby nové budovy.

Na kolik demolice vyjde?

Cena demolice stavby závisí na mnoha faktorech a stanovuje se proto individuálně. V průměru se však pohybuje mezi 300 až 500 tisíc korunami. Výhodou společnosti je, že disponuje vlastní autodopravou a provozuje půjčovnu stavebních strojů a techniky. Pokud tedy cenu za bourání starého objektu chcete snížit na minimum, můžete za pomocí správné techniky některé práce vykonat svépomocí.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..