Jak často krmit psa

Jak často krmit psa

Jak často krmit psa

Psa byste měli správně krmit po procházce, výcviku či jiné aktivitě, protože by po jídle měl být v klidu a odpočívat. Můžete tím také omezit výskyt torze žaludku, která se u některých plemen objevuje.

Dospělý pes

Dospělého psa můžete krmit jednou nebo dvakrát denně, záleží na tom, co vám i jemu bude lépe vyhovovat. Někdy je lepší rozdělit denní dávku do dvou menších porcí. Nezapomeňte na to, že byste měli krmit pravidelně ve stejnou hodinu.


Štěně

U štěňat je nutné přizpůsobit krmení jejich potřebám. Ve věku dvou měsíců, kdy si jej přivezete domů, očekávejte, že budete krmit čtyřikrát až pětkrát denně. S příbývajícímí měsíci můžete postupně četnost snižovat. Kolem věku šesti měsíců bude stačit krmit třikrát denně. V jednom roce již můžete přejít na krmení dvakrát denně.

Březí a kojící feny

U březích a kojících fen musíte opět zvýšit četnost krmení a podávat za den čtyři až pět porcí. Může za to zvětšující se děloha. Od poloviny březosti je nutné přejít na granule pro březí feny, které obsahují více živin a také musíte zvyšovat krmnou dávku v závislosti na stadiu březosti.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..