Jak na večírku nepřibrat?


Jak na večírku nepřibrat?
Jak na večírku nepřibrat?

Vánoční večírky jsou noční můrou všech, kteří se snaží udržet ideální váhu. Navštívit večírek a nedat si tam nic k jídlu nebo pití, by bylo urážkou hostitele. Těžko by ho uspokojilo vysvětlení, že se zdravě stravujete a tak o jeho pochoutky nestojíte. Lepší je, když si dáte alespoň něco, aniž byste to přehnali a museli to pak pracně shazovat. Zkuste pár triků, díky kterým si budete moci ledacos zobnout a přitom nepřibrat.

Co je nejhorší?

Jednohubky a koktejly jsou kalorickou bombou, která dá vašemu tělu i váze zabrat. Alkohol nás krásně uvolní, čímž se zvýší pocit hladu, ten potom zkoušíme zahnat různými dortíčky, chlebíčky a dalšími pamlsky. Často se stává, že během jednoho jediného večírku přijme naše tělo více kalorií než za celý týden. Zkuste na to jít trochu jinak.

Zacvičte si před večírkem

Než se vydáte na cestu směr večírek, tak si dopřejte trochu cvičení. Můžete oběhnout blok, udělat pár kliků či dřepů, projet se 10 až 15 minut na rotopedu nebo jen tak běhejte na místě 5 až 10 minut. Díky cvičení se zmenší vaše chuť k jídlu a vy tak do sebe před večírkem nenaházíte vše, co vám přijde do cesty.


Malá svačinka předem

I ten nejzarytější člověk, který dbá na svou linii, se na večírku, kde jsou hromady lákadel v podobě nezdravých a velmi kalorických potravin, těžko udrží, aby si nic nedal. To nejhorší co můžete udělat je jít na takový večírek s prázdným žaludkem a pocitem žízně. Docílíte tak toho, že se nacpete k prasknutí samými prázdnými kaloriemi. Proto je dobré, když sníte něco malého a sytého předtím než vyrazíte.

Vše na jeden talíř

Většina vánočních večírků je známa tím, že se na nich servírují mastnější, více solená a na kalorie značně bohatá jídla. Nejčastěji jsou tyto nezdravé pokrmy servírovány formou švédských stolů, takže se vám může stát, že úplně zapomenete, co všechno už jste snědli. Dobré je, když si hned na začátku vše naložíte na jeden talíř, abyste tam měli od každého něco a pokud si budete chtít dát nášup, tak už jen čerstvou zeleninu, popřípadě si k ní dejte navíc dip.

Vhodné pití

Když si chcete dopřát něco jiného než čistou vodu, minerálku nebo čaj, čehož si užijete běžně každý den víc než dost, tak jsou nejlepší pivo nebo víno. Malé pivo nebo jedna sklenka vína mají zhruba 100 kalorií. Vyhýbejte se míchaným koktejlům, které jsou ve většině případů superkalorickou bombou. Jako příklad může být jeden panák tvrdšího alkoholu, který sám o sobě mívá přes 100 kalorií, když je součástí koktejlu, musíte připočítat kalorie i dalších ingrediencí, jež do koktejlu patří. Takže přidáním limonád, sirupů, ovocných šťáv, smetany a podobně, bude výsledné číslo celkových kalorií více jen než vysoké.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..