Jak na domácí saunování?

Jak na domácí saunování?

Jak na domácí saunování?

Současné počasí přímo láká k tomu, abychom si prohřáli celé tělo. Zejména, když jsme unaveni a máme pocit chladu, tak je sauna tím nejlepším, co pro sebe můžeme udělat. Pokud nejste fanoušky veřejných saun, do kterých se dá objednat, pořiďte si vhodnou saunu domu a můžete se v ní prohřívat tak často, jak budete chtít.

Proč si saunu pořídit?

Nechme stranou prohřátí těla a vyzdvihněme zásadní důvody, proč saunu zakoupit. Díky teplu v sauně se z těla odplaví veškeré škodlivé látky a zároveň s tím značně posílíte svou imunitu. Pro své zdraví toho v sauně můžete udělat i víc, protože je to skvělé místo, kde můžete přemýšlet a relaxovat, čímž ulevíte pocuchaným nervům a zbavíte se stresu.

Která sauna je lepší?

Dřevěná je klasika

Zřejmě nejprodávanější jsou u nás sauny ze dřeva, které jsou naprostou klasikou. Můžete ji koupit buď hotovou v podobě boxu, nebo si ji nechat vyrobit na míru. V sauně jsou kamna na dřevo, která ji vytápí. Na kamnech jsou umístěny kameny, jež slouží k polévání vodou, aby se vytvářela pára (tzv. finská sauna). Existují rovněž sauny, které se vyhřívají pomocí elektrických kamen.


Léčení pomocí paprsků

Řada lidí nesnese typické vlhké horko, jež v klasických saunách dosahuje až 100°C. Pro takové jedince je vhodnější infrasauna, kde se teplota pohybuje kolem 55°C. Ohřívání zajišťují infračervené paprsky. Tento typ sauny je vhodný i pro ty jedince trpící některými zdravotními problémy a klasickou saunu si nemohou dovolit. Jedná se o pacienty s alergií, astmatem či kardiovaskulárními potížemi.

Jak saunu používat?

Nejlepší je, když zaskočíte do sauny v podvečer, minimálně 2 hodiny po jídle. Můžete si ji dokonce 2x až 3x zopakovat. Jakmile saunování dokončíte, je dobré vlézt do tepla a odpočívat nebo jít rovnou spát. Podle odborníků je dobré, když budete saunu používat pravidelně 1x za týden.

  • Pokud se saunou začínáte, musíte nejprve své tělo postupně navyknout na střídání horka s chladem.
  • U dětí je doporučován kratší pobyt v sauně.
  • Jestliže nejste zcela zdraví nebo máte pochyby, zda je pro vás sauna vhodná, poraďte se o vhodnosti jejího použití s lékařem.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..