Jak na masáž obličeje?

Jak na masáž obličeje?

Jak na masáž obličeje?

Možná se vám to zdá zbytečné, ale masáž obličeje je velmi příjemná a skvěle vás uvolní. Zároveň s tím se obličej mnohem lépe a hlavně zcela přirozeně prokrvuje. Správná masáž také pomáhá odstranit vrásky a zcela vás zbaví veškerého stresu. Jak takovou masáž provádět svépomocí.

Masáž spánků

Přestože by vám takovou masáž mohli udělat ve specializovaném kosmetickém salonu, klidně ji zvládnete i sami jen s pomocí vlastních prstů. K masážím vám stačí palec s ukazováčkem, ty budete střídat podle toho, kterou část obličeje zrovna masírujete.


K technikám, které se osvědčily nejlépe, patří masáž spánků v podobě pravidelných krouživých pohybů. Je potřeba na ně vyvíjet tlak, který musí být na jednu stranu dostačující, ale ne příliš silný, aby vás to jakkoliv bolelo.

Příprava na masáž

Pleť je nutné odlíčit a také zbavit ostatních nečistot. K masírování se hodí použít pleťový olej nebo hydratační mléko, jež běžně používáte. S délkou masáže to není nutné přehánět, klidně stačí třeba jen 5 minut. Ideální je, když jsou pohyby při masírování častější, ale působí kratší dobu. Masáž si naordinujte ráno, když vstanete nebo večer před spaním.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.