Jak na přecpaný žaludek?


Jak na přecpaný žaludek?
Jak na přecpaný žaludek?

Je mnoho způsobů, jak se dá rychle a snadno přecpaný žaludek uvolnit. Patří mezi ně také zvracení, což není zrovna nejlepší způsob. Zkusme proto najít nějakou vhodnější a o hodně příjemnější metodu.

Po každém jídle si naše tělo vezme z potravy, co potřebuje a zbytek je vyloučen. Problémy s vylučováním však mohou toto vylučování vážně narušit a způsobit nemilé potíže. Pak je nutné najít nějaký fígl, jak zase proces vyměšování obnovit.

Musíte si uvědomit, že každé spolknuté sousto čeká dlouhá cesta, než dorazí až do cíle. Poté co ho spolknete, vydává se na cestu, která je dlouhá zhruba 7 – 7,5 metrů (bez tlustého střeva) po celém trávicím ústrojí. Tato cesta trvá tak 3 – 5 hodin. Tento zdlouhavý proces můžete urychlit zařazením pár doplňků do potravy.


Stačí, když na svůj pestrý jídelníček zařadíte dostatečné množství vlákniny. Zakoupit můžete rozpustnou vlákninu v lékárně či prodejnách s přírodními doplňky, nebo konzumovat vlákninu přírodní cestou, např. pojídáním lněným semínek či ovesných vloček.

Vláknina nepomáhá jen s vylučováním zbytků jídla, zbavuje střeva a žaludek také všech nečistot, které se zachycují na jejich stěny.

Doporučená denní dávka vlákniny je 20 až 35 gramů. Takové množství najdete zhruba v pěti porcích ovoce a zeleniny, které za den zkonzumujete. Buďte ale opatrní, kdo totiž není zvyklý, může si klidně místo snadného vyprazdňování, zapříčinit velmi nepříjemnou zácpu. Proto je nutné dodržovat i pravidelný pitný režim.

Každý si musí sám, kolik toho potřebuje vypít. Oficiální je doporučeno vypít dva až tři litry denně, ale u každého jedince je to individuální. Dobrým ukazatelem, jestli dostatečně pijeme, je naše moč. Pokud je její barva světle žlutá či průzračná, je pitný režim dostatečný.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..