Jak pečovat o pleť v zimě?

Jak pečovat o pleť v zimě?

Jak pečovat o pleť v zimě?

Klesající teploty a více vrstev oblečení mohou vaší pokožce přivodit mírný šok, zejména v dnešní době, kdy se občas stává, že z léta skočíme rovnou do zimy. V zimním období je pokožka vystavována chladu, občas také sněhu či dešti, a v neposlední řadě také větru. Těmito nepříznivými podmínkami pleť velmi trpí, takže je potřeba, abyste jí i v zimě věnovali dostatečnou péči, a to bez ohledu na to, zda jste muž nebo žena. Jak o pleť pečovat?

Dostatečný příjem tekutin

Řada lidí považuje příjem tekutin v zimních měsících za pouhou formalitu. Myslí se, že když ráno vypiji hrnek kávy či čaje, tak mají splněno na celý den. To je však chyba, protože i v zimě je potřeba vypít alespoň 2 litry tekutin za den. Žízeň je sice menší, ale potřeba tekutin pro naše tělo zůstává stejná. Nejlepší je obyčejná čistá voda nebo bylinkové čaje, které zahřejí.

Vhodné krémy

Vybavte se na zimu výživnými hutnými krémy a různými olejíčky. Vyhněte se používání chladivých gelů. Krémy, které mají hutnější texturu, mohou bez problému používat i lidé, kteří mají mastnější typ pokožky a sklony k akné, jen si musíte vybrat správný krém. Existuje spousta vhodných produktů, které splňují oboje. Při nákupu vždy sáhněte po takovém výrobku, který obsahuje dostatek antioxidantů a také vitaminů. Pleť po nich bude vláčná, hebká a odolná vůči všem nepřízním počasí.


Výživa rtů

Na rty se často zapomíná, přitom balzám by měl mít po ruce každý. Rty, které nemají výživu mohou popraskat a často se díky tomu tvoří opary a další nepříjemnosti. Dopřejte jim výživu v podobě hutných balzámů.  Ideální je balzám s obsahem bambuckého másla, které rtům dodá potřebnou hydrataci. Než půjdete spát, naneste na rty o něco silnější vrstvu, ta se během noci vstřebá.

Nezapomínejte na ruce

Snažte se o své ruce pravidelně dbát, jinak nebudou mít potřebnou hydrataci a rychleji prozradí váš skutečný věk. Stejně jako na jiné části těla i rukám vyhovuje hutný krém, který jim dodá vše potřebné. Dopřejte jim také parafínový zábal nebo speciální masku na ruce.

Hýčkejte se

Pravidelně si dopřávejte horkou lázeň, masáž kůže pomocí jemného peelingu a vyživující pleťovou masku na obličej. Tento rituál je dobré aplikovat aspoň jednou týdně.

Make-up

Pokud se bojíte, že vám make-up ucpává póry, pak se nemusíte bát. Kvalitní make-up dodá pleti zdravější barvu a zároveň s tím utvoří ochrannou bariéru před zimními mrazy. Opět používejte hutnější texturu.

Ochrana před sluncem

To, že není léto, neznamená, že se přestanete chránit před slunečními paprsky. Nikdy nezapomínejte na krém či make-up s UV faktorem. Slunce vám sice v zimě zlepší náladu, ale bez ochrany přispěje ke stárnutí pokožky. Proto ji chraňte vždy a všude.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.