Jak postupovat při výběru informačního systému pro OSVČ, menší a větší firmu?      

Jak postupovat při výběru informačního systému pro OSVČ, menší a větší firmu?      

Doby, kdy jsme si vystačili s tabulkovým procesorem a kancelářským balíkem aplikací, jsou dávno pryč. To, co momentálně zažíváme, je digitální revoluce a podnikatelé, kteří se nesvezou na vlně inovací, budou mít čím dál tím těžší pozici. Naprostým standardem se stává informační systém. Ale jak vybrat ten správný, když je nabídka tak široká? Proč si někdo vystačí s jednodušším účetním programem, zatímco jiný potřebuje robustní řešení? Odpovědi na klíčové otázky najdete v tomto článku.

Musíte znát své potřeby

Než se pustíte do studování parametrů jednotlivých informačních systémů, vytvořte si seznam všech důležitých požadavků. Určitě máte ucelenou představu, co by měl váš budoucí nejlepší přítel umět – a pokud ne, je nejvyšší čas to promyslet.

Bez jasné představy o tom, co bude informační systém zpracovávat a řídit, se jen těžko doberete k odpovídajícímu řešení. To poslední, co potřebujete, je investice do softwaru, který bude zbytečně přesahovat vaše požadavky – anebo je naopak nedokáže splnit.

Živnostníci a menší firmy nemají vysoké nároky

Pro živnostníky a malé společnosti bývá správnou volbou intuitivní ekonomický účetní software. Například český informační systém RIS/RIS.NET, který se chlubí jednoduchým ovládáním a pouze základními moduly s jednou licenci, což z něj dělá ekonomickou volbu pro uživatele s omezeným rozpočtem. Klíčovou výhodou je také rychlá implementace. Proces obvykle trvá pouze 1-2 dny, takže nedochází k delší odstávce provozu.

Středně velké společnosti již vyžadují více

Pro středně velké společnosti, které již potřebují o něco komplexnější informační systém, je vhodný podnikový ekonomický systém RIS/RIS.NET. Ten disponuje širokou funkcionalitu pro různá oborová řešení a sjednocuje všechny podnikové agendy v jednom místě. Implementace trvá přibližně 2-3 měsíce, čemuž se nelze kvůli škále funkcí a přizpůsobení systému konkrétním potřebám firmy vyhnout.

Velké firmy bývají nekompromisní

Velké společnosti představují samostatnou ligu. Potřebují robustní systém třídy ERP, který je uzpůsoben pro práci s velkým množství dat. Prioritou jsou také bezpečnost a propojení s dalšími interními systémy. V tomto případě je optimálním výběrem kombinace RIS/RIS.NET a manažerského informačního systému TOP-RIS. Implementace trvá až několik měsíců, protože velký rozsah funkcí a potřeba propojení s dalšími systémy vyžadují vskutku důkladnou přípravu.

Ať už se chystáte na výběr účetního programu, nebo plnohodnotného firemního informačního systému, nespěchejte a důsledně zanalyzujte své potřeby. Poté porovnejte nabídky a investujte do nástroje, který pokryje vaše potřeby a umožní vám budoucí růst.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..