Jak prospívá teplá voda?

Jak prospívá teplá voda?

Jak prospívá teplá voda?

Každý doktor nám neustále opakuje, že musíme pravidelně pít a hlídat si tak náš pitný režim. My ho dodržujeme jen stěží, ale ještě máme pár zlozvyků, které děláme v podstatě každý den.

Po ránu proběhneme kuchyní akorát tak na to, abychom do sebe kopli v rychlosti kávu, popřípadě čaj a utíkáme do práce. Tam se zabereme do obvyklých činností, a nejen že si stěží vzpomeneme na jídlo, ale zapomínáme i na pití.

Je čas oběda a Vy v sobě máte od rána jen to jedno ranní kafe, které navíc samo o sobě odvodňuje? V tuto chvíli se všichni dopouštíme té samé chyby, napustíme si sklenici studené vody či džusu, rychle to vypijeme, a myslíme si, jak děláme dobře.

Věřte, že dobře to není, dokonce odborníci říkají, že si tím značně škodíme. Naopak našli spoustu pozitiv v pití teplé vody. Tvrdí dokonce, že neexistuje lepší začátek nového dne, než vypít skleničku teplé vody hned ráno, když se probudíme.


Výhody teplé vody

  1. Dietní pomůcka – ať už dietu držíte nebo ne, sklenice teplé vody každé ráno perfektně nastartuje Váš metabolismus, čímž napomáhá procesu hubnutí.
  2. Lék na bolestteplá voda je na bolest zázračná. Pijte jí každý den a zmírníte si nepříjemné bolesti břicha při periodě, ale také výrazně omezíte projevy migrény. Teplo uklidňuje, pomáhá s prokrvováním, čímž uvolní svalstvo, které nám bolesti způsobuje.
  3. Omlazující efekt – teplá voda dokáže Váš organismus pročistit, pomůže to Vašim buňkám (kožním) zlepšit elasticitu. Budete nejen vypadat lépe, ale hlavně se tak budete i cítit.
  4. Žádná zácpadejte si ráno skleničku teplé vody na lačno, zlepší to funkci Vašich střev a nastartujete si jejich pravidelný režim, aby správně pracovaly. Stačí týden a uvidíte pozitivní změny v tom, že se budete vyprazdňovat pravidelně.
  5. Lepší trávení – když si dáte po každém jídle skleničku teplé vody, bude se Vám lépe trávit, navíc tím znemožníte tukům z jídla, aby se zachycovaly na stěnách žaludku. Nepijte však dřív než 15 minut poté, co dojíte.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..