Jak si podmanit skandinávský styl bydlení?


Jak si podmanit skandinávský styl bydlení?
Jak si podmanit skandinávský styl bydlení?

Když se řekne skandinávský styl bydlení, spousta z vás si vybaví chladné, strohé a neosobní místnosti, které vůbec nepřipomínají teplo domova. Opak je ale pravdou. Stále více lidí tento styl bydlení přijme za svůj. A důvod je prostý.

V hlavní roli bílá

Čistota, jasno a schopnost odrážet světlo je hlavním důvodem, proč si milióny lidí po celém světě tuto barvu vybralo za hlavní. Je zapotřebí zmínit, že Skandinávie je oblastí, kde je často tma, proto je jednou z hlavních myšlenek dostat do interiéru co nejvíc světla. K tomu slouží světlé barvy v čele s bílou.

Další barvy jsou jasné, pastelové. Stále populárnější jsou mentolová, modrá, růžová, zelená i šedá. Nepostradatelným prvkem skandinávské domácnosti jsou zrcadla. Především proto, že odráží světlo a opticky zvětšují prostory.

Jak si podmanit skandinávský styl bydlení?


Nebojte se kombinací!

Zkuste kulatá zrcadla různých velikostí se zlatým orámováním, dodají prostoru prvky luxusu, navíc vytvoří zajímavý prvek na zdi. Využijte kontrast, nebojte se ho! Je to právě to, co vaši domácnost udělá jedinečnou, přidá teplo domova a rozbije tak světlé barvy.

Okrová, smaragdová i černá, jsou barvy, které podtrhnou eleganci i osobitost prostoru. Stolní lampa s černým stínidlem a nohy ze světlého bukového dřeva? Rámečky rodinných fotografií ve smaragdové nebo květináče v hořčičné barvě? Fantazii se meze nekladou.

Méně je více

Skandinávský styl bydlení jde ruku v ruce s prvky minimalismu. Není přece zapotřebí mít na poličce třicet osm keramických slonů a dvacet pět stejných mušlí z letní dovolené. Pokud se uskromníte s počtem věcí, získáte vzhled uklizenosti a vzdušnosti téměř bez práce.

Ať už preferujete jakýkoliv styl bydlení, myslete na jedno. Vždy přidejte kousek ze sebe, buďte sví. Mít domov, kde se cítíme dobře, je přece to hlavní.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..