Jak skladovat kosmetiku?


Jak skladovat kosmetiku?
Jak skladovat kosmetiku?

Každá z nás má doma spoustu druhů kosmetiky, ale přesto si kupujeme stále novou, aby bylo z čeho vybírat, musíme však kontrolovat i tu starší, protože používáním prošlé kosmetiky si můžeme uškodit. Proto je důležité kontrolovat, které šminky, krémy a podobně ještě můžete použít.

Jak na to?

  1. Pleťová mléka a krém mívají trvanlivost 3 až 7 měsíců, proto krém, který máte doma víc než rok, vyhoďte. Čím víc vody přípravek obsahuje, tím je trvanlivost kratší. Omezte užití výrobků, které jsou v miskách, neboť se do nich dostane hodně vzduchu. Lepší jsou ty v tubách a lahvičkách.
  1. Sprchové gely a šampony vydrží až 3 roky. Není dobré, když je necháváte ve sprše či na vaně, protože voda, která se do nich dostane, nejen, že výrazně zkrátí jejich trvanlivost, a to klidně až o 60°, ale navíc se do nich dostanou nežádoucí bakterie, proto je vždy po použití pečlivě uzavřete.
  1. Parfémy neskladujte na přímém slunci, ale v temnu. Dobře uzavřený může vydržet až dva roky, aniž by ztratil svou barvu a vůni. Obecně platí, že větší obsah alkoholu značí delší trvanlivost.
  1. Laky na nehty mají většinou trvanlivost 6 měsíců, maximálně 12, poté je můžete vyhodit. Po této době totiž tak získá nepěknou barvu a dno pokryje olejnatá usazenina. O hodně kratší dobu vydrží rychleschnoucí laky, které je nutné velmi důkladně zavírat.
  1. Řasenky mají tendenci se kazit, což zjistíte tak, že začne rychle vysychat a hrudkovatět. Pokud ji používáte den co den, vydrží Vám tak 3-4 měsíce, to je maximum. Když ji budete špatně zavírat, po 2 měsících ji vyhodíte. Důležité je jedno zásadní – nepůjčovat!
  1. Rtěnky obsahují tuk, čím víc tuku, tím víc je rtěnka pečující, ale bohužel se díky tomu zkracuje její trvanlivost. Po čase začnou hrudkovatět, žluknou a budou nepříliš hezky vonět. Lesk a rtěnka, které mají aplikátor, jsou ohroženy nečistotami, které je mohou znehodnotit, proto aplikátor občas vyměňte.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..