Jak správně postupovat při úklidu pokoje? Tyto tipy oceníte


Jak správně postupovat při úklidu pokoje? Tyto tipy oceníte

Úklid domácnosti nepatří mezi oblíbené aktivity. Strávíte s ním hromadu času a za pár dní můžete uklízet znova. Jak si úklid ulehčit? Jak efektivně uklidit pokoj? To se dozvíte v našem článku.

Začněte s prachem od shora dolů

Prach na policích a stolech je velmi otravný. Je nejvíc vidět a nevypadá vůbec dobře. Pro jeho odstranění použijte jemně navlhčený mikrovláknový hadřík. Prach se na vlhkém povrchu mikrovlákna zachytí a minimálně se víří. Z polic a ploch odkliďte všechny předměty, které na dané ploše leží nebo stojí. Prach stírejte opatrně, pomalými dlouhými tahy. Na konci tahu nahromaděný prach stáhněte do utěrky.

Následně utřete od nánosu prachu všechny dekorace a postavte je zpět na své místo


Víte, proč začít při úklidu bytu na vyvýšených místech? Abyste prach, který se uvolní z utěrky, klesal dolů na nižší plochy, jenž budete následně uklízet.

K čištění povrchů můžeme doporučit Univerzální čistič z mýdlových ořechů, který obsahuje přírodní saponiny bez dalších chemických prostředků a je ohleduplný nejen k ošetřovaným povrchům, ale i k vašim rukám. Nepoužívejte jej ale na přírodní – surové dřevo. To setřete pouze hadříkem jemně namočeným v čisté vodě.

Jak správně postupovat při úklidu pokoje? Tyto tipy oceníte
Young mum using a vacum cleaner wthile her two twin daughters look at a book in the living room.

Prvně vyluxovat, až pak vytírat

Přijde vám to zbytečné? Věřte, že není. Luxování opravdu zrychlí a ulehčí vytírání. Vysavač zbaví podlahu vlasů, chlupů, drobků a jiných větších či menších nečistot. Následně stačí rychle vytřít a možná, že nakonec použijete pouze jeden kýbl vody. Pokud nesnášíte tahání těžkého vysavače, mrkněte na vysavače Dyson, které jsou lehké a velmi výkonné. Jsou navíc vybaveny i rotačními kartáči, které dokáží snadno z koberců uvolnit zašlapanou špínu a hlavně vlasy, nitě, nebo chlupy vašich čtyřnohých mazlíčků.

Nemáte čas? Pořiďte si vysavač, co vytírá

Vytírání a luxování vás nebaví a vy byste dali vše za to, abyste to nemuseli dělat? Máme pro vás tip. Více výrobců nabízí univerzální robotické vysavače, které dokáží v jednom kroku, jak vysát, tak vytřít. Specialistou je robot s označením Hobot Legge, který má dokonce mopy dva, které ještě navíc provádějí kmitavý pohyb, takže robot nečistoty nejdříve vysaje, pak podlahu setře suchým mopem a následně dávkuje čistící roztok před druhý – mokrý mop, který opět kmitavým pohybem setře podlahu na mokro.

Vytírat umí i klasické robotické vysavače – například značka Xiaomi vyrábí robotické vysavače 2v1, které udělají práci za vás. Laserový navigační systém prozkoumá okolí a překážky, takže se nemusíte bát, že by si dělal, co chce. Navíc můžete regulovat a ovlivňovat, kde vysavač uklízet bude a kde ne. Výhoda, která potěší, je ta, že se vysavač vejde pod nábytek. Konec nepříjemnému krčení!

Vyberte si správné příslušenství k vysavači

Používáte při vysávání maximálně dva nástavce? Škoda. Dnes existují šikovní pomocníci, kteří vám úklid domu zjednoduší. Pořiďte si například flexibilní hadici na radiátory, pružnou štěrbinovou hubici nebo nábytkovou hubici, která vám pomůže vysát nečistoty a prach na nábytku. Skvělou volbou bude i parketová hubice nebo dlouhý kartáč, který je ideální na vysávání skříněk, parapetů nebo knih.

Pokud máte starou hadici k vysavači, pořiďte novou. Nová hadice nebude během vysávání vypadávat, což výhledově určitě oceníte. Nepořádek v bytě už nebude mít žádnou šanci!

Harmonogram úklidu domácnosti

Bydlíte v bytě ještě s někým jiným? Není nic jednoduššího než si vyrobit úklidovou tabulku, která každému členovi domácnosti přiřadí úkol. Připněte ji na viditelné místo, např. lednici nebo skříň a uvidíte, že bude rozdělení prací mnohem pohodlnější. A pokud bydlíte sami, udělejte to podobně. Na každý den si naplánujte, co se bude uklízet. Vyhovuje vám uklízet každý den jinou místnost, nebo si to naopak rozdělíte na jednotlivé činnosti? Úkoly si pište přehledně a nebojte se rozepsat. Čím více konkrétní, tím lepší. Podle nás je toto ten nejlepší způsob, jak si úklid zorganizovat.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..