Jak vybrat televizi?


Jak vybrat televizi?

V dnešní době se na trhu vyskytuje nepřeberné množství televizí, ať už LED, 3D, plazma, LCD atd. Spousta značek, mnoho velikostí, jak se v tom má člověk vlastně vyznat? Zkuste se zaměřit na to základní, co je pro správně vybranou televizi nejdůležitější.

Úhlopříčka

Vždy si vyberte úhlopříčku, která je úměrná velikosti prostoru V pokoji, kde má být umístěna. Úhlopříčka obrazovky je udávána v centimetrech či palcích, kdy 1 palec je roven 2,54 cm. Pozorovací vzdálenost by měla být 2 až 3 krát větší než je velikost úhlopříčky vaší TV. Dosáhnete tak toho, že si lépe užijete jasné barvy i ostrý obraz.

  • Pro lepší představu si uveďme příklad: bydlíte v malém bytě a vzdálenost mezi vámi a vaší novou televizí bude 2 m, pak je pro vás vhodná televize, která bude mít úhlopříčku 107 cm (tedy 42″).

Velikost úhlopříčky

Pro každou úhlopříčku je určena optimální minimální a maximální pozorovací vzdálenost. Uveďme si teď několik příkladů.

  • 32″ = 0,98 m – 1,52 m
  • 42″ = 1,28 m – 2,04 m
  • 46″ = 1,40 m – 2,22 m
  • 55″ = 1,67 m – 2,65 m
  • 65″ = 1,98 m – 3,14 m

Rozlišení

Je udáváno v pixelech (např. 1920×1080, což je počet sloupců x počet řádků). Čím je větší rozlišení, tím samozřejmě lepší. Mezi nejpoužívanější standardy patří HD ready (1366×768), jehož výhodou je nižší cena a je vhodné pro sledování běžného televizního vysílání a Full HD (1920×1080), jehož výhodou je bezesporu vyšší ostrost obrazu. Toto rozlišení je skvělé, pokud si chcete užít film na DVD či Blu-ray.

Kontrast

Stejně jako u rozlišení i zde platí, že čím je hodnota kontrastu vyšší, tím je výsledný obraz lepší. Kontrast je poměrem v zobrazení bílé a černé barvy.Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákupKomentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..