Jak vyčistit koberce?

Jak vyčistit koberce?

Jak vyčistit koberce?

Něco Vám upadlo, nebo jste něco vylili? Nemusíte být hned na prášky, že je koberec zničený, máme pro Vás pár zaručených a vyzkoušených rad, jak docílit toho, aby zase koberec vypadal jako nový.

Jídlo

Spadlo Vám na zem nějaké ovoce? Meloun? To může být velmi nepříjemné. Ohřejte podmáslí a aplikujte ho na skvrnu, dojde k její neutralizaci. Nechte působit 10 – 15 minut a poté pomocí vody a houbičky z koberce vytřete.

Mastnota

Nejlepší volbou na mastné skvrny je savý papír nebo savé kuchyňské utěrky, které položíte ve více vrstvách na skvrnu a přežehlíte žehličkou, kterou předtím necháte nahřát. Do malého kbelíku či lavoru dejte trošku vlažné vody a přidejte gel na holení (ne pěnu). Poté vezměte houbičku a koberec dočistěte vodou a gelem. Mastná skvrna zmizí.


Červené víno

Na skvrnu od červeného vína postačí, když jí polijete dalším vínem, tentokrát však bílým, skvrna pak zmizí. Použít můžete i gel na holení s vodou. Někdo radí i sůl, kterou na skvrnu vysypete, necháte působit a vysajete. Není příliš vhodná na čištění barevného koberce, neboť sůl by na něm mohla vytvořit bledší místo, než je zbytek koberce.

Rez

Ta umí potrápit, ale z koberce jí vymýtíte pomocí horké citronové šťávy. Namočte do ní houbičku a skvrnu s ní otírejte od podkladu koberce směrem ven. Podobně funguje když skvrnu navlhčíte, posypete práškem do pečiva, necháte působit tak 10 minut, vykartáčujte a vysajte vysavačem.

Otlaky a zašlapaná místa

Na zašlapaná místa pomůže sůl. Stačí jí tam jen nasypat, nechat 30 – 40 minut působit a pak vyluxovat. Nevzhledná místa, která v koberci vytlačí nábytek či sedací souprava napraví, když na ně položíte namočený hadr a poté přežehlíte napařovací žehličkou.  Jakmile koberec zaschne, důkladně ho všemi směry vykartáčujte, čímž se vlas na koberci zvedne.

 
41Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.