Jak vyrobit krmítko pro ptáčky?


Jak vyrobit krmítko pro ptáčky?
Jak vyrobit krmítko pro ptáčky?

Pokud jste aspoň trochu zruční, můžete si takové krmítko vyrobit samé. Sestavte si snadnou konstrukci za použití dvou misek, které se dávají pod květináče a spojovacího materiálu. Horní miska, která bude střechou, musí být větší, aby nesněžilo na tu spodní, kde bude ptačí zob. Na ozdobu použijte mech, šišky, různé větvičky, kousky kůry atd., prostě cokoliv, co příroda nabízí.

Spojovací materiál – v železářství pořiďte dlouhý šroub s částečným závitem a maticí o délce 20,5 cm.


Jak na to?

  1. Vše si důkladně připravte, šroub 20, 5 cm s šestihrannou hlavou, dvě matice, 2 misky pod květináče z umělé hmoty (o průměru 19 a 15 cm).
  1. Do obou misek si musíte vyvrtat uprostřed otvory a začistit okraje.
  1. Malou misku dospod, prostrčte jí šroub, velkou misku nasaďte nahoru jako stříšku, z obou stran zajistěte maticemi a dobře dotáhněte. Pozor ať nestrhnete závit.
  1. Spodní misku musíte dobře upevnit, aby se nehýbala, na to použijte dvousložkové epoxidové lepidlo. Smíchejte obě složky v poměru 1:1, natřete na spoj a pár vteřin podržte oba díly u sebe.
  1. Nahřejte hřebík a do horní misky (stříšky) vypalte na protilehlé okraje díry, abyste tudy protáhli provázek na zavěšení.
  1. Vezměte tavnou pistoli a stříšku olepte šiškami, kůrou a vším ostatním co budete mít k dispozici (vyhýbejte se dírám na provázek, ty musí zůstat volné), nechte si místo také na mech.
  1. Nakonec dírkami ve stříšce protáhněte provázek na zavěšení, přilepte k nim mech tavnou pistolí, dolepte zbývající dekorace a krmítko je hotové.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..