Jak zlepšit svůj výkon?


Jak zlepšit svůj výkon?
Jak zlepšit svůj výkon?

Pro každého zaměstnaného člověka, je oběd důležitý pro doplnění chybějící energie, kterou během práce ztrácíme. Je vědecky dokázáno, že jsme po obědě výkonnější, ale záleží na tom, co si dáme. Důležité je, abychom si po obědě odepřeli tzv. sladkou tečku, a místo toho si dali třeba čaj nebo kávu, protože sacharidy naši produktivitu spíše sníží.

  • Po sladkém saháme proto, že krátce po té, co zkonzumujeme oběd, na nás padne největší únava a my chceme rychle dobít energii. Unavení jsme jen proto, že naše tělo tráví to, co jsme právě snědli. Zkuste přidat na svůj jídelníček potraviny, které Vás dokážou pořádně nakopnout a zlepšit tak Váš pracovní výkon.

Hořká čokoláda

  • Je bohatá na hořčík, o kterém víme, že uvolňuje serotonin a také endorfiny, takže pomáhá ke zlepšení naší nálady. Zároveň má menší obsah kofeinu, který krátkodobě zvyšuje pozornost.

Dýňová semínka

  • Jsou nadupaná spoustou důležitých živin, které prospívají našemu mozku. Obsahují bílkoviny, minerály, vlákninu, aminokyseliny, vitaminy, sacharidy (komplexní) a zinek (ten je dobrý také na posílení paměti).

Kofein

  • Na nějakou chvíli nás povzbudí, umí zlepšit naší momentální fyzickou i psychickou výkonnost, zároveň snižuje riziko diabetu, ale také Alzheimerovy choroby.

Zelený čaj

  • Má v sobě mnohem méně kofeinu než káva, ale stejně může být považován za stimulant, protože tak působí. Umí zbrzdit růst cévních nádorů, stejně jako pomoci s kompenzací negativních dopadů alkoholu.

Vlašské ořechy

  • Efektivně zlepšují schopnost dedukce a myšlení. Jsou plné polyfenolů, antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..