Jak zrychlit metabolismus?


Jak zrychlit metabolismus?
Jak zrychlit metabolismus?

Pokud chcete zhubnout kila, jež jste nabrali přes zimu, není nutné držet nijak drastickou dietu, která by Vám spíš uškodila, než prospěla. Bohatě postačí, když rozhýbete svůj lenivý metabolismus, aby co nejlépe spaloval.

Co je pro metabolismus důležité?

V první řadě jsou to geny, protože rychlý metabolismus lze zdědit. Dalším co je rozhodující, je pohlaví, neboť muži spalují o hodně více a rychleji než ženy. Poslední co je dobré zmínit je věk, protože jakmile překročíme 40. rok života, náš metabolismus začne postupně zpomalovat. Sice nemůžeme tyto faktory nijak ovlivnit, či snad dokonce zastavit, protože jsou prostě dané, ale přesto pro sebe můžeme něco udělat a pokusit se svůj metabolismus nastartovat.

Důležitý je pohyb, zpevnění a posílení svalstva, navíc ranní rozcvička nakopne metabolismus na celý den.

Co pomáhá?

Musíme si uvědomit, že naše tělo dokáže kalorie spalovat i při odpočinku, stačí jen správně nabudit metabolismus.


  • Začněte budováním svalů, jednoduché posilování pro začátek postačí.
  • Rozhýbejte se, postačí i obyčejná procházka
  • Dodržujte pravidelný pitný režim, neboť i nedostatek tekutin a mírná dehydratace dokáže metabolismus značně zpomalit. Dobré je, když před každým jídlem vypijete sklenici vody.
  • Nejezte příliš velké porce, právě naopak. Malá porcička jednou za tři hodiny zažene hlad a ještě udrží metabolismus nastartovaný po celý den.
  • Pokud Vám nevadí pikantnější koření, pak neváhejte, a do připravovaného pokrmu ho přidejte, neboť kořeněná jídla spalování přímo nabudí.

Nesmíte zapomínat ani na dostatek bílkovin, neboť podle odborníků spotřebuje tělo při trávení bílkovin až o 25% více energie, než když tráví jiné pokrmy.

Musíte si hlídat, aby tělo nehladovělo, proto nárazové diety pusťte z hlavy, stejně jako konzumaci velkého množství jídla, protože to vše dokáže metabolismus zpomalit a tělo bude nabírat další a další kila.

  • Dobré je pití kávy a zeleného čaje, protože díky látkám, které obsahují, se náš metabolismus rozproudí na několik hodin. Zhruba 2 až 4 šálky každý den, ať už čaje či kávy, zajistí, že spálíme až o 17% více kalorií.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..