Jaké bylinkové čaje pročišťují?


Jaké bylinkové čaje pročišťují?
Jaké bylinkové čaje pročišťují?

Pravidelný stres, nezdravé jídlo, přejídání se, ponocování a další činnosti, které negativně ovlivňují vaše tělo, můžou ve vašem organismu nadělat pořádnou paseku. To je důvod, proč je nutné organismus čas od času pročistit. Není nic lepšího, než očistit tělo pomocí čajů, v kombinaci se zdravým jídlem a dostatečným pohybem.

Pampeliškový čaj na odkyselení

Pocit překyselení znamená, že není vše v úplném pořádku a je nutné s tím co nejrychleji něco udělat.


  • Připravte si nádobu, do které nasypete 200 g pampelišky, 50 g mochny husí, 50 g řepíku, 50 g benediktu, 50 g třezalky, 50 g dobromysli, 200 g kopřivy, 20 g květu měsíčku, 100 g řebříčku a 150 g plodů hlohu, směs promíchejte. Do malého hrnce dejte 1 vrchovatou lžičku směsi, zalijte 250 ml vody a povařte 3 minuty. Poté sceďte a pijte dvakrát denně. Vždy stačí jen 1 lžička na 1 hrnek čaje.

Čaj podle ajurvédy

  • Začněte tím, že uvaříte 2 litry vody, k tomu přidejte 1/4 lžičky celého kmínu, 1/2 lžičky fenyklu a 1/2 lžičky koriandru. Zamíchejte, odstavte a nechte louhovat po dobu 10 minut. Čaj sceďte a popíjejte v průběhu celého dne. Chutná skvěle jak teplý, tak studený.

Čaj na odplavení škodlivin z těla

  • Připravte si nerezový nebo teflonový hrnec, nasypte do něj 1 lžíci přesličky, 4 kuličky nového koření, 1 hrst dubových větviček a 5 hřebíčků. Zalijte 250 ml vody a dejte vařit na mírný oheň na 8 minut. Poté sceďte a rozdělte si dávku na 2 dny. Tento čaj si uvařte vždy jednou na 14 dní.

Čaj pro nastartování metabolismu

  • Metabolismus skvěle nakopne čaj z kopřiv, který zároveň pročistí krev i ledviny. Opláchněte 40 g čerstvých kořenů kopřivy, nakrájejte je a dejte do hrnce. Zalijte je 1 litrem vody a přiveďte k varu, vařte po dobu 8 minut, poté odstavte a nechte 10 minut louhovat. Sceďte a každý den vypijte půl litru.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..