Jaké cviky jsou vhodné pro pevný zadek?

Jaké cviky jsou vhodné pro pevný zadek?

Jaké cviky jsou vhodné pro pevný zadek?

Pokud chcete mít pro nadcházející letní měsíce pevný zadek i stehna, aby vaše postava vypadala v plavkách co nejlépe, pak pro sebe budete muset udělat víc, než jen na cvičení koukat v televizi. Naopak se do cvičení zapojte aktivně a uvidíte, že za měsíc se nepoznáte. Základem je, abyste cvičili kdykoliv vyšetříte trochu času a když si půjdete třeba zaběhat, tak si v průběhu běhu zkuste provést některý cvik, ke kterému můžete využít třeba i lavičku v parku.

Jaké cviky vyzkoušet?

Most na lavičce

Zkuste aspoň jednou využít lavičku v parku k jiným účelům, než je sezení. Nechte chodidla pevně na zemi a rameny se opřete o lavičku, pozadí zůstane ve vzduchu, dlaně si položíte k uším a paže si položte na lavičku. Při nádech tlačte hýždě dolů, aniž byste přitom zvedali ramena. Při výdechu tlačte chodidly do země, pevně sevřete půlky, břicho zatáhněte a zadek zvedněte do původní pozice před nádechem. Stejný cvik proveďte zhruba 25 až 30 krát za sebou.


Bruslař

Stoupněte si na šířku vašich boků, z levé nohy se odrazte doprava a dopadněte na pravou nohu co nejblíže k zemi. To samé zopakujte opačně, že se odrazíte z pravé nohy doleva a dopadnete na levou nohu. Takhle přeskakujte z nohy na nohu zhruba 30 až 40 vteřin. Poté si chvilku odpočiňte a celé si to zopakujte ještě nejméně dvakrát. Je to podobné pohybu, který provádí rychlobruslaři.

Dřepy

Chodidla mějte pevně přimknutá k zemi a rozkročte se o něco více, než máte široké boky. Zpevněte břicho (břišní svaly), zatáhněte lopatky a při nádechu pokrčte kolena. Zadkem pomalu jděte dolů jako k zemi a tlačte jím dozadu, až svými hýždi dosáhnete pod úroveň kolen. V tu chvíli zatlačte chodidla ještě pevněji do země, zpevněte půlky a při výdechu se znovu postavte. Udělejte zhruba 20 až 25 dřepů (můžete samozřejmě i více, pokud se na to budete cítit). Poté si protáhněte a uvolněte nohy.

Holubička na jedné noze

Zatáhněte břicho, nohy rozkročte, na šíři boků a při nádechu se pomalu předklánějte, zároveň s tím zvedněte pravou nohu do výšky tak, aby bylo vaše tělo i noha vodorovně se zemí. Snažte se co nejvíce zpevnit střední část těla. Udržujte v rovině záda a pravým bokem tlačte směrem dolů. Při výdechu se vraťte do původní pozice. Tento cvik zopakujte zhruba 10 krát pro každou nohu. Dejte si pár minutek pauzu a pak to celé zopakujte ještě dvakrát (tzn. 2 x 10 cviků pro každou nohu).

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.