Jaké oblečení si pořídit na lyže

Jaké oblečení si pořídit na lyže

Jaké oblečení si pořídit na lyže

Oblíbená lyžařská sezóna je za dveřmi. Jaké oblečení ale vybrat na lyže, když jsme laici a absolutně nic o tom nevíme? V prvé řadě je třeba zachovat teplo a sucho. Zároveň prodyšnost, ale také musíme myslet na odpuzování vlhka…

Budete potřebovat:

  1. Bundu
  2. Kalhoty
  3. Tričko
  4. Ponožky
  5. Helmu a kuklu
  6. Rukavice

Bunda by měla plnit moderní technologické postupy, proto rozhodně nezanedbávejte značku. Standardně by měla složen ze tří vrstev, které udržují teplo, odpuzují vodu, ale také nabízejí prodyšnost.

Co se týče kalhot, pak i ty se dnes nabízejí z mnohých materiálů a de facto jsou založeny na podobném principu jako bundy. Svrchní vrstva bývá se softshellu. Vše plní standardy vylučování potu a vlhka tou nejpřirozenější cestou.

Lyžaři dnes nevyjíždí na sjezdovky bez pořádného termo trička, což je kvalitní, teplý, ale prodyšný materiál. Necítíte zimu ani mokrý pot.


Ano ponožky není radno zanedbat. Naše nohy musíme chránit. Nabízí se podkolenky, které jsou vyztužené na místech, de jsou nejvíce namáhány. Jde o holeně, paty a prsty.

Helma a kukla vám může v určitém okamžiku také zachránit život. Na řadě sjezdovek vás bez helmy nepustí. Nejdůležitější je, aby vám perfektně padla. Výběr tohoto nezbytného doplňku může být zdlouhavý, ale rovněž chrání vás život, proto jej nezanedbávejte.

Nakonec co se týče rukavic – pojistěte se a vezměte si alespoň dva páry.

Jaké oblečení si pořídit na lyže

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.