Jaké potraviny patří mezi afrodiziaka?


Jaké potraviny patří mezi afrodiziaka?
Jaké potraviny patří mezi afrodiziaka?

Říká se, že láska prochází žaludkem, a když k tomu navíc použijete suroviny, které mají afrodiziakální účinky, pak můžete po dobrém a stimulujícím jídle prožít noc plnou vášně a navíc ani nebudete mít hlad.

Afrodiziaka povzbuzují touhu a milostnému vztahu dokážou dodat tu správnou jiskru a vzrušení. Vášnivé atmosféry lze dosáhnout správně připraveným pokrmem, který bude nádherně vonět, báječně chutnat a bude nezvykle, ale přitom nápaditě zdobený.

Jaké potraviny jsou považovány za afrodiziaka?

  • Různé bylinky
  • Zelenina
  • Ovoce
  • Med
  • Koření
  • Ryby
  • Korýši
  • Houby

Afrodiziaka popisovali již starověcí Řekové, stejně jako jejich nejlepší lékaři a milovníci různých orgií. Zejména ve starověku a středověku věřili v sílu afrodiziak a často používali dokonce i jedovaté rostliny a jejich kořeny. Mezi oblíbené tehdy patřila mandragora či alraun. Většinou z nich vyráběli nápoje lásky, nehledě na to, že se výrobou těchto nápojů zabývali zejména při čarodějných obřadech.

Za jedno s nejsilnějších afrodiziak vůbec jsou považovány ústřice, a to již od doby, kdy se dle staré legendy Afrodita, krásná bohyně, které neodolal nikdo, vynořila z mořské pěny v ústřicové lastuře.


TIP: Sílu do života vám vrátí testosteronové injekce

Ústřice

Jsou bohaté na zinek, fosfor a také jód, což jsou látky, které dokážou stimulovat produkci hormonu testosteronu. Bohužel, pro většinu z nás se jedná o velice drahou potravinu, takže musíme hledat vhodné alternativy, kterými mohou být semínka dýně, ořechy, ale také produkty vyrobené z celých obilných zrn.

Koření

Každé koření se může pyšnit nějakými účinky, zejména však to pikantní je v tomto případě důležité, díky svému silnému a charakteristickému aroma. Za afrodiziakum jsou považování i takové feferonky, protože mají dráždivé účinky, jež mohou stimulovat sliznici močového ústrojí, vedle toho chilli zase dokáže stimulovat chemické procesy, které probíhají v mozku, ty mají na starost výrobu tzv. hormonu štěstí neboli endorfinu.

  • To staré indické spisy, které se zabývali uměním milovat, zmiňovaly česnek a cibuli jako součást receptů s afrodiziakálními účinky.

Ve finále se nejde nezmínit o sladkém afrodiziaku, o jehož účinku se ví už dávno, a tím je čokoláda. V dávných dobách měly kakaové lusky stejnou váhu jako peníze, často se proto používaly jako platidlo. Podle historických záznamů, používali Aztékové kakao jako hlavní surovinu při výrobě nápoje lásky, který vždy popíjeli ve večerních hodinách, aby měli jistotu, že budou mít úspěšnou noc na poli milostných aktivit.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..