Jaké vychytávky použít při pečení?


Jaké vychytávky použít při pečení?
Jaké vychytávky použít při pečení?

Každá hospodyňka má svůj vlastní styl pečení, přípravy těsta, jeho zdobení a podobně. Přesto není na škodu připomenout pár jednoduchých vychytávek, které mohou s pečením cukroví a dalších sladkých dobrot trochu pomoci.

Perníčky

K Vánocům toto cukroví neodmyslitelně patří. Ostatně vánoční svátky bez perníčku, jsou to samé jako jahody bez šlehačky. Chcete-li, aby vaše perníčky byly jemné, vláčné a rozplývaly se na jazyku, stačí, když do nich při zadělávání těsta přidáte několik lžic uvařeného černého čaje. Takto připravené těsto bude po upečení naprostou delikatesou.

Vánočka

Na Štědrý den nesmí na svátečním stole chybět vánočka. Dáváme si ji ke snídani třeba s kakaem či s odpolední kávou jako malou svačinku.  Pokud chcete, aby byla vánočka nejen lahodná, ale také vláčná a co nejdéle to půjde i měkká, uvařte 1 bramboru, nastrouhejte a při zadělávání vánočky ji přidejte do těsta.


Odlehčené cukroví

Přestože klasické cukroví připravuje každý rok většina z nás, není špatné, když některé druhy tak trochu odlehčíte. Dokonce i staré hospodyňky uměly cukroví snadno a velmi chutně odlehčovat. Není to přitom nic těžkého, bohatě stačí, když tam, kde mají být ořechy dáte místo nich opražené (nejlépe na suché pánvi) ovesné vločky. Díky vločkám zůstane zachována chuť ořechů, ale na rozdíl od ořechů budou vločky mnohem lehčí a tím i cukroví samotné. Navíc nebude ani tak kalorické.

Kůra z citrusů

Nic neprovoní těsto lépe, než lžička nastrouhané citronové kůry. Ta je vhodná zejména u světlejších druhů těst. Kakaová těsta zase provoní kůra pomeranče či mandarinek.

Poslední radou či spíše připomínkou je vhodné použití mouky. Když totiž chcete, aby bylo cukroví o něco lepší, musíte mouku prosít přes velmi jemné síto, tím se důkladně provzdušní. Těsto a následně i cukroví bude chuťově báječné.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..