Jaké změny nastanou, když přestanete pít či kouřit?

Jaké změny nastanou, když přestanete pít či kouřit?

Každý člověk má své zlozvyky. K vůbec nejčastějším lidským zlozvykům patří kouření a pití alkoholu. Na těchto dvou věcech si člověk velmi často vypěstuje závislost, se kterou se posléze velice těžko bojuje. Jelikož jsou cigarety stejně jako alkohol zdraví škodlivé, neměli bychom závislost dostat daleko. Raději bychom se měli snažit co nejdříve s naší závislostí skoncovat, aby se tělu konečně ulevilo. Mimochodem, víte, jak se tělo promění, když přestanete pít nebo kouřit?

Když se u člověka začíná projevovat závislost na alkoholu nebo na cigaretách či jiných drogách, většinou se ani nepostřehnou zdravotní problémy. Zejména pokud se závislost drží na nějaké přijatelné hranici, člověk si změny ani neuvědomí. To odhalí posléze až kontrola u doktora, který ukáže na zruinovaná játra nebo totálně poškozené plíce.

A stejně jako s příchodem závislosti, tak i s odchodem závislosti se pojí řada zdravotních změn. Prozraďme si především ty, které se vztahují na kouření a alkohol.

Když přestanete pít alkohol

Když si přestanete odpouštět sklenku vína před spaním nebo láhve vodky na večírcích, organismu se velice uleví. Alkohol organismu velmi škodí, i když se na internetu mnohdy dočtete o opaku. Zejména trpí nervový systém, a to konkrétně mozkové buňky, které s každým douškem alkoholu umírají jedna za druhou. Při pití alkoholu mimo jiné dochází k rozšiřování cév, což vede k zarudlé pleti a popraskaným žilkám. Proto se snažte se závislostí zatočit.

Pokud to uděláte, nejen, že se zregeneruje váš mozek a budete lépe myslet, ale kromě toho budete vypadat lépe a odpočatě. Zlepší se výrazně váš spánek a dokonce zhubnete, což se před plavkovou sezonou hodí, nemyslíte?

Když přestanete kouřit

Kouření je další velice častý problém dnešní populace. Kvůli tomuto zlozvyku nejvíce trpí naše plíce a velmi často přijde řada dýchacích problémů. Jestliže se rozhodnete se zlozvykem zatočit, změny se začnou projevovat postupně. Například po dvaceti minutách se zvýší prokrvení rukou i nohou. Po deseti hodinách se výrazně sníží riziko vzniku infarktu a po dvou dnech se vám zlepší chuť i čich. S postupem času poleví chronický kašel a sníží se i riziko vzniku cévních onemocnění.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..