Japonsko se musí ochutnat


Japonsko se musí ochutnat
Japonsko se musí ochutnat

Cestování je dnes koníčkem nejednoho člověka. V současné době drtivá většina lidí cestuje do destinací, které jsou nějak atraktivní a které lze procestovat klidně pěšky. Japonsko je jedním z velkých lákadel, lidé často cestu do Japonska spojí i s cestou do Vietnamu. V případě, že se rozhodnete vydat se do Japonska, musíte mít na paměti, že Japonsko se nehltá očima, ale musí se ochutnat. Je sice krásné se dívat na zdejší krásy, ale to nejlepší, co na Japonsku je, je jídlo, které zde ochutnáte.

Sice se řada japonských pokrmů dostala i k nám do České republiky (například sushi restaurace jsou dnes nadmíru populární), ochutnat japonské jídlo v Japonsku, to má zkrátka něco do sebe. Pokud se tedy do Japonska vydáváte, po příletu Japonsko nejdříve ochutnejte.


Ochutnejte japonské bílé zlato

Pokud bychom mluvili o českém bílém zlatě, mluvili bychom o soli, která je opravdu nad zlato. Ovšem sůl jako taková není pro Japonsko tak zásadní jako rýže. Právě rýži se zde přezdívá bílé zlato a je to pokrm, který vás bude pravděpodobně provázet na cestě po Japonsku. Půjde s vámi doslova ruku v ruce. Rýži lze označit za naprostý základ japonské kuchyně. Dokonce se přidává také do sushi, do něhož se přidává speciálně vyšlechtěná rýže, která je krátkozrnná a lepivá.

Do Japonska za rybami

Když už jsme zmínili sushi, právě sushi je pro japonskou gastronomii typické. Při konzumaci sushi ochutnáte jak rýži, tak také ryby, kvůli kterým se do Japonska často jezdí. Pochutnat si však můžete i na jiných plodech moře, díky nimž se vám nebude chtít z Japonska odjíždět. Můžete zde ochutnat jakoukoli rybu kromě sumce, kolem kterého panují pověry, proto se nepodává.

Nudle, kam se podíváte

Pro japonskou gastronomii jsou také typické nudle. Setkat se můžete s třemi základními tipy nudlí, které si lze dát na sto různých způsobů. Pokud máte chuť na studený pokrm s nudlemi, volte jídla, která mají před názvem slovo “zaru”.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..