Které bylinky jsou vhodné pro vaše znamení – I. část?


Které bylinky jsou vhodné pro vaše znamení - I. část?
Které bylinky jsou vhodné pro vaše znamení – I. část?

O tom, že mají bylinky mnohdy zázračné účinky, vás jistě nemusím přesvědčovat. Využívají se na přípravu čajů, při výrobě kosmetiky, na obklady či jako přísada do koupele na osvěžení i léčení. Zkrátka bylinky jsou pro nás nepostradatelné, protože vedle povzbuzení mohou i léčit. Navíc když se naučíte používat ty správné bylinky podle toho, v jakém znamení jste se narodili, jsou účinky ještě lepší.  Podíváme se na Kozorohy, Vodnáře, Ryby, Berany, Býky a Blížence.

Kozoroh

Je všeobecně známo, že lidé narození ve znamení kozoroha se většinou dožijí vysokého věku. Z chorob je nejvíce trápí klouby, kolena a kosti. Jsou fanoušky ostrých a kořeněných jídel, což se odráží jako negativum na jejich pleti. Pokud je zaskočí angína, může jim pomoci čaj z černého bezu, šalvěje, tymiánu a slézu lesního. V případě bolavých kloubů je vhodné připravit koupel z březového listí, na problémy s kůží a při vyčerpání pomáhá odvar či čaj z přesličky rolní.

Vodnář

Bylinkami pro Vodnáře jsou meduňka a kozlík lékařský, ty jsou skvělé na úzkost a nespavost. Majoránka zmírní a zklidní nadýmání břicha, křeče, průjem a střevní koliku. Majoránkový čaj zase pomůže na chřipku a nachlazení, revmatismus a trávení. Právě potíže s trávicím ústrojím mívají Vodnáři nejčastěji, zároveň je zlobí játra a krevní oběh.


Ryby

Rybám velmi prospívá čaj z hlohu, zejména pokud chtějí najít ztracený klid a pohodu. Hloh obsahuje látky, které pomáhají zlepšit průtok krve v cévách, jež vyživují srdce. Vzhledem k tomu, že podporují vyrovnání krevního tlaku, jsou skvělou prevencí srdečního infarktu u starších jedinců (někdy se dokonce doporučuje jako podpůrná léčba). Lidové léčitelství používá hloh na uklidnění nervů. Pokud Ryby trápí nachlazení, je vhodné konzumovat anýz a podběl.

Beran

U Beranů je typické rychlé tempo (někdy až šílené), často nemoci přechází či nedokončí jejich léčbu. Trpí na bolesti hlavy, neboť jdou velmi často hlavou proti zdi, musí se naučit mírnit a občas i zcela zastavit. Berany trápí také nespavost a nervozita. Výborný je pro ně česnek, rybíz, chmel a bylinky na posílení imunity.

Býk

U Býků je tradicí pevné zdraví, avšak jsou posedlí dobrým jídlem a pitím, které konzumují velmi nestřídmě. Z čehož pak vznikají jejich trávicí obtíže a bolavý žaludek. Na zažívání jim prospěje odvar z puškvorce, mateřídoušky a artyčoku. Občas je trápí choroby v krku, což rozhodí jejich životní tempo, ale snadno si s tím poradí pomocí podbělu, s troškou petržele a jitrocele.

Blíženci

Blíženci by měli pečovat o své nervy a zároveň vždy pečlivě doléčit každou nemoc dýchacích cest. Prevencí rozčilování je pro ně aroma konvalinek (stačí vonný olej do aromalampy), nebo odvar z kozlíku lékařského a meduňky. Na kašel pomůže odvar lněného semínka s kapkou citronu a s medem. Velké množství myšlenek, které jim zabírá paměť, pomůže vstřebat luční kmín a jeho charakteristická vůně.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..