Které minerály prospívají pokožce nejvíce?


Které minerály prospívají pokožce nejvíce?
Které minerály prospívají pokožce nejvíce?

Podzim je obdobím, kdy je dostatek vitaminů a minerálů pro naši pleť zcela nezbytnou záležitostí. O vitaminech, které jsou pro naši pokožku důležité, jsme se zmiňovali v minulém článku. Tentokrát si povíme o dvou důležitých látkách, které naši pleti prospívají nejvíce.

Selen

Dokáže pleť zdokonalit a uzdravit. Je účinný na posílení imunitního systému a protizánětlivé účinky. Příznivě ovlivňuje akné a různé další nedokonalosti, které mohou pleť značně oslabit. Díky selenu získá pokožka větší odolnost proti bakteriím, takže je pak mnohem čistější a úžasně zregenerovaná. Nejčastěji je používán společně se zinkem, neboť toto účinné duo zvládá boj proti různým neduhům, jež se na kůži mohou objevit či ji jakkoliv zatěžovat.


  • Zdroje selenuryby, ořechy, řasy, mořské plody a maso.

Zinek

Naši pokožku nejen účinně léčí, ale také posiluje. Zinek je doporučován těm jedincům, které trápí různé kožní problémy. Je účinný na zlepšení kvality pokožky, ale stejně tak vlasů a nehtů. Nejvíce se používá při léčbě lupénky, ekzémů a akné. Dokáže bránit tvorbě oparů, pokožce poskytuje ochranu proti infekcím a zároveň urychluje hojení.

  • Zdroje zinku – vlašské ořechy, mandle, játra, ovesné vločky, dýňová semínka, mléčné výrobky a mořští živočichové.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..