Jak si poradit s ekzémem?


Jak si poradit s ekzémem?
Jak si poradit s ekzémem?

Vzhledem k tomu, že v případě ekzému se většinou jedná o dědičný problém, není v podstatě žádná šance, aby se dalo zabránit jeho vzniku. Můžete však učinit jistá opatření, jež pomohou se zmírněním projevů a sníží intenzitu jeho propuknutí. Pokožka potřebuje hodně péče, zejména ve formě přírodní kosmetiky, aby se nevysušovala a nebyla moc podrážděná.

Co může pomoci?

Konopný olej

Získává se lisováním semínek technického konopí. Obsahuje vitaminy A, D a E, nenasycené mastné kyseliny (omega 3 a 6), chlorofyl, fytosteroly a minerály. Výhodou je, že je hypoalergenní, navíc umí obnovit přirozený ochranný mikrofilm pokožky a zvyšuje její odolnost. Přípravky vyrobené z konopného oleje jsou pro ekzematickou a velmi citlivou pokožku přímo balzámem. Hodí se i pro další kožní problémy, neboť neobsahuje syntetická léčiva (např. kortikoidy), takže při péči o pokožku je velmi šetrný.


Léčivá rašelina

Při léčbě atopického ekzému se nejčastěji používá rašelina, která se sbírá z rašelinišť u přírodních pramenů. Díky tomu je bohatá na soli a zdraví prospěšné kyseliny (mravenčí, jantarová, tříslová a křemičitá). Rašelina pokožku prokrví a jemně ji prohřeje. Dokonce se přidává i do léčivých krémů.

Sůl z Mrtvého moře

Atopikům se často doporučuje pobyt u moře, protože to ekzému velmi prospívá. Největší prospěch se připisuje Mrtvému moři, neboť má vysoký obsah soli. Výtažky z Mrtvého moře se vyskytují v přírodních zklidňujících krémech určených k lokálnímu ošetření svědivých míst pokožky, zároveň rychle zmírní svědění.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..