Které potraviny pomáhají s rakovinou?


Které potraviny pomáhají s rakovinou?

Podle statistik onemocní rakovinou každý třetí člověk, k čemuž velmi často přispívá nevhodná životospráva a velmi špatné stravovací návyky. Rakovina patří bezesporu k nejzávažnějším civilizačním chorobám, které trápí lidstvo po celém světě. Vedle léčby je důležitá také prevence, protože i přes různé dispozice, jež se vyskytují v našich genech, může naše zdraví ovlivnit i to co jíme a pijeme, ale také to jak žijeme.

Co může přispět k rakovině?

  • Nadměrná konzumace alkoholu a alkoholických nápojů může zvýšit riziko vzniku rakoviny prsu (až pětinásobně)
  • Díky kouření můžeme pomoci rozvoji karcinomu plic, hrtanu, jícnu, žaludku, močového měchýře, ale i dalších orgánů
  • Nesprávná výživa spolu s nadváhou může zhruba za třetinu všech nádorů

Chceme-li začít s prevencí proti rakovině, pak bychom měli začít u svého jídelníčku, neboť zdravější stravování patří k nejjednoduššímu způsobu, jak případným zhoubným onemocněním předcházet. Základem by měl být vyvážený a pestrý jídelníček, který bude bohatý na ovoce a zeleninu, nebude obsahovat éčka, jež se vyskytují v průmyslově zpracovaných potravinách, dále budou omezeny tuky a také cukry.

Které potraviny zařadit na jídelníček?

Olivový olej

O prospěšnosti středomořské diety a stravy jako takové víme už dlouho, proto by olivový olej na našem jídelníčku neměl chybět. Nejlepší je kupovat extra panenský, který je lisován za studena, neboť je přímo nadupaný antioxidanty, které snižují riziko rakoviny, ale také cukrovky a onemocnění srdce a cév.


Rakytník

Je přímo nadupaný vitaminem C, kterého obsahuje zhruba 25x více než pomeranč. Najdete v něm ale i cenné přírodní oleje a spoustu minerálů. Prospívá nejen při prevenci rakoviny, ale pomáhá také s její léčbou. Zároveň dokáže zmírnit negativní účinky, které se v průběhu léčby rakoviny vyskytují.

Meruňkový olej

Olej je v podstatě koktejlem vitaminů, minerálů nenasycených mastných kyselin a laeitrilu (což je látka známá jako vitamin B 17). Olej má velmi účinné protinádorové vlastnosti. Můžete ho koupit jako doplněk stravy.

Hlíva ústřičná

Hlíva je díky svým léčivým účinkům velmi oblíbená. Najdete v ni vitaminy skupiny B, vitamin C, fosfor, zinek, draslík, selen, chrom, jód a řadu dalších významných látek. Pomáhá s posílením imunitního systému, chrání tělo před napadením viry a bakteriemi, funguje jako účinná prevence rakoviny a zároveň dokáže zpomalit její rozvoj.

Jablko

Říká se, že jedno jablko každý den stačí, aby k vám nemusel lékař, což u jablka sedí přesně. Je totiž nadupané vitaminem C, železem, fosforem, vápníkem, draslíkem, hořčíkem, nenasycenými mastnými kyselinami a hlavně vlákninou. Díky tomu jablko pomáhá s detoxikací organismu, posílením imunity a dokáže chránit před nádory.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..