Magnetické snímače nově poskytují nadstandardní ochranu

Magnetické snímače nově poskytují nadstandardní ochranu

Ochránit majetek a plnit svoji funkci? To jsou dvě vlastnosti, které umí už od výroby nový kódovaný magnetický spínač. Jaké jsou jeho výhody a k čemu slouží?

Magnetický snímač s kódováním přináší další vrstvu zabezpečení. A ve výrobních podnicích není zabezpečení nikdo dost. Ale nejen tam. Magnetické snímače se totiž používají v celé řadě odvětví, kde bude ještě lepší zabezpečí určitě ku prospěchu nejen samotného stroje, ale i člověka.

Starý dobrý snímač

Dveře, lednice, výrobní stroje – tam všude můžete klasickýmagnetický snímač potkat. Většinou nemá žádné dodatečné zabezpečení. Slouží jednoduše ke snímání pohybu a k následně rozhoduje o tom, co se stane dál. Kódové magnetické snímače ale posouvají veškeré předchozí bezpečnostní vynálezy na druhou kolej. Tedy alespoň na poli snímačů.


Koncový spínač s kódováním sice funguje velice podobně jako klasická verze, přidává ale další vrstvu zabezpečení. Může za to především jejich nová technologie, která prakticky zabraňuje neoprávněnému vniknutí. Zejména u pracovních strojů jde o důležitou vlastnost, díky níž si můžete ušetřit materiál i problémy spojené s pracovním úrazem.

Lepší ochrana

Kde se tyto nové magnetické snímače nejlépe uplatní? Dalo by se říct, že všude tam, kde už dávno předtím. Jejich funkce je totiž stále stejná. Pořád snímají správné umístění, polohu nebo uzavření mechanických částí. Proto se tak dokonale hodí například do automatických posuvných dveří nebo do krytů. Právě v krytech nově hrají důležitou roli. A to právě díky jejich kódování.

Tyto koncové spínače jsou o to úžasnější, když si uvědomíte, o jak malý výrobek vlastně jde. Skládá se jen ze dvou částí, přičemž obě jsou v podstatě jen jednoduché součástky. Čtecí hlava je složena z několika jazýčkových kontaktů, které ovládají chování stroje, aktuátor zase pouze z magnetů. Ty při přiblížení k jazýčkovým kontaktům aktivují veškeré součásti čtecí hlavy.
Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..