Máte rádi vůni řezaných květin? Víme, jak oddálit jejich uvadnutí


Máte rádi vůni řezaných květin? Víme, jak oddálit jejich uvadnutí

Péče o řezané květiny nevyžaduje roky studia na zahradnické škole, ani nejsou potřeba předražené výrobky. Existují jednoduché triky, pomocí kterých udržíte řezané květiny déle svěží a čerstvé.

Udržujte květiny mimo dosah jakéhokoli ovoce

Nedávejte vedle květů ovoce jako jablka, banány nebo rajčata. Produkují hodně ethylenu, růstového hormonu odpovědného za stárnutí květin. Způsobí to, že květiny také produkují ethylen, což jim umožní rychlejší vadnutí.

Přidejte cukr, citron a bělidlo

Pokud při koupi kytice nedostanete balíček květin, můžete si výživnou směs vyrobit sami. Jednoduše smíchejte cukr, citronovou šťávu a domácí bělidlo a přidejte směs do vody ve váze. Cukr má živiny, citronová šťáva pomáhá stonkům nasávat vodu a bělidlo redukuje bakterie. Místo citronové šťávy můžete do vázy vložit také mince.

Použijte lak na vlasy

Vůni z květin si můžete užívat o něco déle, když je nastříkáte lakem na vlasy. Nepřehánějte to – měla by stačit tenká vrstva. Nezapomeňte lak držet dostatečně daleko, aby nedošlo k poškození okvětních lístků silným proudem.

Udržujte květiny mimo dosah spotřebičů

Televize, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče vydávají teplo. Pokud je příliš teplo velké, květiny rychle povadnou.


Zastřihněte šikmo stonky

Pravidelně střílejte stonky ostrými nůžkami, abyste se ujistili, že řez je čistý. Pomůže to stonkům nabrat vodu. Jejich šikmé seříznutí zvětšuje povrch a umožňuje jim nasáknout více vody. Pokud by byly řezány vodorovně, stonky by také dostaly méně vody, protože by se celý povrch dotýkal dna vázy.

Umyjte vázu vodou a bělidlem

Nespěchejte, abyste vytáhli vázu ze skříně, která tam sedí už věky, a okamžitě do ní nalijte vodu. Nejprve to umyjte. Nějaké mýdlo to udělá, ale bělidlo lépe dezinfikuje vázu. To znamená, že bude méně bakterií a vaše květiny zůstanou čerstvé déle.

Nesušte vázu ručníkem

Místo toho, abyste vázu sušili ručníkem, ji položte obráceně a nechte ji přirozeně uschnout. To také pomůže zabránit vniknutí bakterií do vnitřku vázy.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..