Jak můžete využít alobal?


Jak můžete využít alobal?
Jak můžete využít alobal?

Spousta lidí ho zatracuje, pro jeho negativní vliv na naše zdraví, ale přesto na něj řada z nás nedá dopustit. Je to oblíbený pomocník na pečení, ale také k uchování potravin. To ovšem podle odborníků není dobré. Naprosto dokonalý je ovšem jako pomocník v domácnosti. Jak alobal využít?

Stěhování nábytku

Předěláváte byt a hodláte přesouvat nějaký těžší díl nábytku. Stačí, když jej podložíte několika vrstvami alobalu a uvidíte, jak snadno to pak půjde.

Čištění nádobí

Trápí vás usazené nečistoty a mastnota na nádobí? Vezměte kus alobalu, zmačkejte a použijte jako houbičku. Nádobí bude opět čisté.

Trychtýř

Přeložte pás silnějšího alobalu a srolujte ho jako trychtýř. Použití je jednoduché a praktické.

Obrana proti hmyzu

Nastříhejte tenké proužky alobalu a přimíchejte je do substrátu (zeminy). Takto budou nejen odrazovat otravný hmyz, ale také přitahovat světlo, čímž se bude udržovat teplo.


Usnadňuje žehlení

Pokud používáte žehlicí prkno nebo jen podložku na žehlení není důležité. Můžete si však značně usnadnit a urychlit žehlení, když pod potah vložíte alobal. Teplo žehličky ho zahřeje a díky tomu bude prádlo rovnou vyrovnané a zároveň s tím i vyžehlené z druhé strany. Prádlo nemusíte otáčet a přitom se vám vyžehlí z obou stran. Práce vám půjde od ruky a budete mít hotovo za polovinu času.

Naostřete nůžky

Alobal složte, aby se utvořilo několik vrstev a nastříhejte ho na proužky. Nůžky se skvěle naostří během stříhání.

Větší teplo v místnosti

Naměřte si alobal tak, aby byl delší, než topení. Potom alobal nalepte za radiátor lesklou stranou směrem do místnosti. Vytvoří se tak zrcadlo, od kterého se budou odrážet tepelné paprsky a zamíří si to přímo do místnosti, takže v ní bude mnohem tepleji.

Ochrana štětce

Bojíte se, že vám štětec do druhého dne zaschne? Jednoduše ho zabalte do alobalu, stáhněte gumičkou a máte vystaráno.

Odelektrizuje oblečení

Statická elektřina je prevít a na prádle obzvlášť. Udělejte z alobalu kouli, vhoďte ji do bubnu pračky, a prádlo se odelektrizuje.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..