Nejčastější chyby při stěhování firmy


Nejčastější chyby při stěhování firmy
Nejčastější chyby při stěhování firmy

Stěhovat nemusíme jenom náš byt nebo dům. Kdo podniká, ten se čas od času neobejde ani bez zkušené stěhování firmy do nových prostor. Jak potvrzuje mnoho stěhovacích firem, ale i celá řada samotných podnikatelů, stěhování firmy není nic jednoduchého a může se objevit celkem velká řada různorodých chyb, které s tím souvisí. Jaké jsou ty nejčastější chyby při stěhování firmy a jak se jim vyvarovat? Podívejte se na to společně s námi.

Stěhujete na vlastní pěst

Chybou číslo jedna je rozhodně to, že se rozhodnete stěhovat firmu doslova na vlastní pěst. A to s využitím lidské síly v podobě vašich zaměstnanců a s použitím většinou klasických vozidel, nebo menších dodávek. Nejenom, že zaměstnancům se to líbit nebude, ale během tohoto stěhování může dojít i ke ztrátám celé řady věcí, nehledě na to, že samotná nakládka a vykládka věcí může být poměrně složitá. Zohlednit je určitě třeba také riziko zničení některých věcí, nebo i to, že samotné stěhování bude trvat poměrně dlouhou dobu. Kdo se chce této chyby jasně vyvarovat, měl by zcela určitě zvolit profesionální stěhovací firmu. Ta je nejlepší možnou volbou.

Nejčastější chyby při stěhování firmy

Chybí vám celková organizace

Začít balit pár minut před nakládkou je cesta do pekel. Stejně tak je chybou nemít jasno v tom, kdo určité věci poveze, kam je poveze, nebo kam konkrétně patří. Nejenom, že vzniknou zmatky už při samotném balení, ale zmatky vzniknou i při následném hledání všech nezbytných věcí. Vaše firma tak bude z toho důvodu několik dní mimo provoz. Pokud se této chybě chcete vyvarovat, začněte s organizací a balením postupně. Volte různě barevné krabice, nezapomínejte na popisky a průběžně rozdělujte věci tak, kam konkrétně budou patřit a jakou mají prioritu. Jedině tak máte jistotu, že vše proběhne skutečně hladce a vaše firma může začít fungovat i pár hodin po tom, co na místo dopravíte první věci.

Nejčastější chyby při stěhování firmy

Na stěhování máte málo času

I když si myslíte, že stěhování firmy je hračkou a zvládnete ho poměrně rychle, mějte na paměti, že to tak být skutečně nemusí. Pokud si na vše vyčleníte jenom pár hodin, může to být skutečně velmi krátká doba. Zvláště se vám špatný časový výpočet vymstí v tom, když si najmete několik lidí, třeba i vašich zaměstnanců, jenom na určitý čas. Stejně tak může být problém s tím, že si jenom na určitý čas půjčíte dodávky a jiná stěhovací auta. Pamatujte na to, že stěhování firmy může být celkem časově náročným procesem. A to jak s ohledem na samotný přesun věcí, tak i s ohledem na to, že vše je třeba v novém místě nejenom vybalit, ale i zprovoznit. Pokud jde o menší firmu, doporučujeme počítat raději i s celým víkendem. Roli navíc hraje i to, kde se budoucí sídlo firmy bude nacházet. Je rozdíl, zda je to stejné město, nebo třeba opačný kout země.

Neznáte potřebné právní předpisy

Ano, i toto může být při stěhování firmy poměrně velká chyba. Pokud jde třeba o přesun do zahraničí, je nutné si dobře nastudovat, co můžete přes hranice převážet a k čemu je například nutné určité povolení. Jinak riskujete pokutu, nebo i případné zabavení věci. Primárně může jít hlavně o různé nebezpečné látky, zboží podléhající zkáze a mnoho dalšího. Problém však může nastat i u nás, a to třeba u převozu dokumentů. Může zde hrát roli třeba zákon o ochraně osobních údajů, různé dohody o mlčenlivosti, nebo mnoho dalšího. Dát dané citlivé dokumenty jenom tak někomu do jeho automobilu může být skutečně celkem velkou chybou, která se vám může vymstít.

Pár slov na závěr

Co dodat na závěr? Že možných chyb může být mnohem více, jelikož toto jsou ty hlavní a základní. Pokud je chcete eliminovat, je doporučením skutečný profesionál, který má se stěhováním firmy dostatek zkušeností. A to ve všech oblastech.

Nejčastější chyby při stěhování firmy

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..