Nenechte si sezónu grilování zničit nepříjemným létavým hmyzem!

Nenechte si sezónu grilování zničit nepříjemným létavým hmyzem!

Nenechte si sezónu grilování zničit nepříjemným létavým hmyzem!

Každý rok v zimě se nemůžeme dočkat, až to chladné období skončí, příroda ožije, bílá sněhová barva se změní na travnatě zelenou a vy budete moci konečně shodit ty péřové bundy a zimní boty. Ale! Ono ožívání přírody s sebou samozřejmě přináší další trápení.

A to hlavně s létavým hmyzem, který dokáže hodně znepříjemnit pohodové odpoledne s rodinou strávené na zahradě například při odpoledním grilování, jež je u nás velice oblíbené.

Odpoledne zničené svědivými bodanci už vás nemusí děsit, pokud se tedy necháte inspirovat naší radou, jak se tohoto otravného hmyzu zbavit jednou pro vždy – a plácačky můžete rovnou vyhodit do koše.

Navíc nevyhodíte zbytečně žádné peníze, všechno, co pro přípravu pastí potřebujete, máte jednoduše doma. A co dělat, až se past naplní? Prostě ji vyhodíte a vyrobíte novou – je to naprosto jednoduché.


Co budete na přípravu pasti potřebovat?

100 g kuřecího masa

1 kanystr s rukojetí

200 mililitrů studené vody

1 papírový ubrousek

1 plastovou láhev

Návod k přípravě:

  1. Kuřecí maso použijeme jako návnadu, jelikož kuřecí tuk je velice silným „vábičem“ much a jiného drobného létavého hmyzu. Tohle maso vložíme do kanystru.
  2. Plastový kontejner je základem celé pasti. Může to být například obal od mléka či jiná plastová lahev, do které vyrobíme boční otvor, jímž se bude linout „vůně“ masa přitahující mouchy.
  3. Do kanystru následně nalijeme vodu zhruba do výšky tři centimetry – ale hlavně nezapomeňte zašroubovat horní uzávěr!
  4. Mouchy jednoduše spadnou do pasti a zahynou. Tak jednoduché to je!

Jedinou nevýhodou, kterou s sebou past přináší, je pronikavé aroma masa, takže tuto past doporučujeme využívat pouze v otevřených prostorách, jako třeba na zahradách, kde fouká vítr, které dané aroma bezpečně rozfouká. Do uzavřených prostor, jako třeba do kuchyně se tento zlepšovák rozhodně nehodí.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.