Jak pečovat o kosmetické štětce?

Jak pečovat o kosmetické štětce?

Jak pečovat o kosmetické štětce?

Kosmetické štětce používá každá z vás. U žen je to samozřejmost, zvlášť když si potrpí na dokonalé líčení. Stejně jako u jiných předmětů, tak i u těchto štětců zůstávají různé nežádoucí nečistoty. Patří mezi ně prach, zbytky líčidel, maz, kousky kůže a podobně, zkrátka se na štětec může zachytit cokoliv.

Dobré je, když štětec vždy jednou měsíčně vyčistíte. Nejen, že je to vhodné z hlediska hygieny, ale zároveň kvůli prodloužení životnosti štětce. Jakmile v něm totiž zůstávají pozůstatky líčidel, stává se, že zatvrdnou uvnitř štětin a jednotlivá vlákna se tak slepí, čímž dochází k poškození a štětec je tak během krátké doby na vyhození.


Ochrana štětců

V péči o kosmetické štětce jsou ideálním pomocníkem speciální mýdla. Ta jsou určena na jednoduché a naprosto pohodlné čištění jakéhokoliv kosmetického štětce. Ve většině případů byla vyvinuta tak, že dokážou udržovat nejen přírodní, ale i syntetické štětiny v hladké a pružné formě stejně, jakou mají při jejich pořizování.

Jak se štětci zacházet?

  • vždy, když štětec použijete, nezapomeňte ho ihned poté otřít do ubrousku.
  • pravidelně, nejlépe jednou až dvakrát do týdne, nastříkejte na každý štětec dezinfekci, nechte několik minut působit a poté pečlivě otřete suchým ubrouskem
  • jestliže ukládáte štětec do kosmetické taštičky, pokaždé na něm mějte pouzdro, které ho bude chránit proti nežádoucím nečistotám.
 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..