Co pomůže rozbolavěným dásním?

Co pomůže rozbolavěným dásním?

Co pomůže rozbolavěným dásním?

Bolavé dásně umí potrápit tak, že kolikrát nejsme schopni vykonávat běžné denní činnosti. Pokud nechcete polykat tabletky, zkuste to přírodní cestou. Některé rostliny dokážou zahnat bolest a poradí si i se zánětem. Co pomůže?

Aloe vera

Šťáva, kterou získáte rozříznutím listu, je plná živin, které pomůžou s drobným poraněním i s nečistotami, jež se v rance usazují.

  • Šťávu s aloe vymačkejte do menší misky, namočte do ní vatový tampon nebo kousek čisté gázy a jemně potírejte citlivé dásně. Stejný postup zopakujte 3x za den. Během pár dní problémy s dásněmi odezní.

Dezinfekce z černého bezu

Černý bez, má obdobné účinky jako aloe. Je to čistě přírodní dezinfekce a zároveň působí i jako slabé sedativum. Dásně uklidní a uleví jim od bolesti. Hrst květů dejte do hrnku, zalijte vroucí vodou a nechte klidně hodinu odstát. Poté sceďte a používejte jako kloktadlo nebo k výplachům ústní dutiny.


Divizna

Divizna velkokvětá pomáhá zmírnit otoky (po celém těle), zastavit krvácení, zmírnit bolest a navíc je to i přírodní antibiotikum. Nálev z divizny použijte při zánětu ústní dutiny nebo paradontóze. Připravíte ho tak, že 2 lžíce čerstvé či sušené divizny zalijete vroucí vodou a necháte půl hodiny louhovat. Poté sceďte přes jemné plátno a používejte ke kloktání ráno, když vstanete a večer než půjdete spát. Zmizí nepříjemný pocit v ústech a ještě vám vyléčí zánět.

Dubová kůra

Kůra je bohatá na třísloviny a známá svými protizánětlivými účinky. Zatočí se záněty v ústech a zmírní následky paradontózy.

  • 2 až 3 lžíce dubové kůry zalijte půl litrem vroucí vody a nechte louhovat aspoň půl hodiny. Během louhování musíte pravidelně doplňovat horkou vodu, neboť kůra do sebe natahuje tekutiny. Poté přeceďte a kloktejte minimálně třikrát za den.

Poznámka: když máme zánět v dutině ústní, pomáhá kloktání i pití bylinkových čajů. Asi nejlepší je heřmánek, který zklidňuje, nebo šalvěj. Vypít můžete i zelený čaj, neboť je bohatý na antioxidanty a minerály s protizánětlivými účinky.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..