Jak na potravinovou alergii u psů?

Jak na potravinovou alergii u psů?

Jak na potravinovou alergii u psů?

Pokud u svého psa začnete pozorovat, že se až příliš často škrábe, aniž byste u něj našli blechu nebo jakéhokoliv jiného parazita, pak je možné, že trpí alergií na potraviny. Zejména, když má váš mazlíček posmutnělý výraz a zanícenou kůži.

Zjištění alergie

Jakmile se u psa tyto příznaky objeví, je potravinová alergie na světě, spolu se všemi průvodními jevy, které se vyskytují u nás lidí. Nedá se sice tak úplně vyléčit, ale při správném zacházení a vhodně zvolené stravě, můžete svému psímu miláčkovi značně ulevit a příznaky alergie zmírnit. Příčinou vzniku alergie může být konzumace některého nevhodného průmyslového krmiva.


Důvod alergie

Zásadním důvodem proč pes na takovou alergii trpí je nesnášenlivost či spíše velká citlivost na některou ze složek, jež granule obsahují. Jednou z nich mohou být třeba obiloviny, kam patří například pšenice, v níž je obsažen lepek. Dalšími složkami, které mohou u psa vyvolat potravinovou alergii, jsou sója a různé chemické stabilizátory nacházející se v konzervách.

Jak poznáte příznaky alergie u psa?

Pro začátek je dobré zmínit fakt, že první příznaky alergie se mohou projevit klidně až po dvou letech od počátku konzumace nevhodné stravy. Samozřejmě se mohou projevit i dříve. K nejčastějším příznakům vedle drbání a zarudlé kůže, patří také ekzémy, jež se objevují kolem řitních žlázek, dále zarudlé ušní boltce, zvýšené padání srsti a u některých jedinců dokonce výrazné zvracení.

Vhodná strava pro psa

Jestliže váš pes trpí potravinovou alergií, bude potřebovat kvalitní hypoalergenní stravu. O vhodné stravě je nejlepší se poradit s veterinárním lékařem, který ošetřuje vašeho psa. U problémových psů je dobré zcela vynechat i kuřecí maso.

Poznámka: stejnou alergii na potraviny může trpět i kočka.

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.