Jak připravit datlové kuličky?


Jak připravit datlové kuličky?
Jak připravit datlové kuličky?

Vánoce se nezadržitelně blíží a nás čeká příprava vánočního cukroví. Klasické pečené druhy jsou již nedílnou součástí každé domácnosti, přesto není na škodu, když si čas od času připravíte i nějaké to netradiční cukroví, které není až tak známé, ale přitom chutná naprosto skvěle., navíc je nepečené, takže s ním není tolik práce.

Jedním z nich jsou datlové kuličky, jejichž příprava vám zabere zhruba 30 – 40 minut a z uvedeného množství vznikne asi 20 až 30 kuliček (záleží na tom, jestli vytvoříte menší nebo větší). Kuličky neobsahují lepek, jsou bez přidaného cukru a na jejich výrobu vám stačí 2 suroviny.

Co budete na datlové kuličky potřebovat?

  • 125 g mandlí
  • 200 g datlí

Na obalení:


Pistáciové ořechy (nasekané), kokos, kakao

Postup přípravy

Mandle nasypte do mixéru a nahrubo rozmixujte. Pokud vám to v mixéru nevyhovuje, zkuste mlýnek na ořechy. Jestliže doma máte mandlovou mouku, klidně využijte i tu.

Rozdrcené datla přesypte do mísy a místo nich do mixéru vhoďte datle. Vždy se s nimi pracuje lépe, když je jich víc. Mixér zapněte na nejvyšší rychlostní stupeň a mixujte je tak dlouho, dokud nepovolí a neztratí svůj tvar.

Poté se z nich začne tvořit lepkavá hmota v podobě kuliček. Mixér vypněte a zkuste jednu kuličku promnout mezi prsty. Jakmile je hmota měkká a lepivá, máte vyhráno a datle jsou připravené k použití.

Rozmixované datle přidejte k mandlím a důkladně zpracujte v jemnou hmotu. Když se ingredience spojí, pusťte se do tvorby kuliček. Větších kuliček vznikne asi 20, zatímco těch menších zhruba 30 kusů. Hotové kuličky rozdělte a vždy část obalte v nasekaných pistáciích, kakau a mletém kokosu.

 

 Komentujte jako první

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zobrazována


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..